Home>Wszystko wokół domu>Czym palić w kominku?

Czym palić w kominku?

Kominki są świetną alternatywą dla tradycyjnego systemu grzewczego. Zapewniają wydajne ciepło i mogą być wykorzystywane w zimnych porach roku. Trzeba jednak wiedzieć, czym w nim palić.

Lista paliw wykorzystywanych do palenia w kominku

Istnieje wiele rodzajów paliwa, które możesz wykorzystać w swoim kominku:

Drewno – Najpopularniejszym rodzajem paliwa jest drewno. Możesz użyć każdego rodzaju drewna, ale najlepsze są dąb lub sosna, ponieważ spalają się goręcej niż inne rodzaje drewna. Drewno daje również więcej ciepła niż inne paliwa, więc jest idealne do wszystkich rodzajów kominków i palenisk.

Brykiety – Jest to kolejne popularne źródło paliwa dla kominków, ponieważ spala się jeszcze goręcej niż inne rodzaje paliw, takie jak węgiel czy koks. Brykiet kominkowy wydzielają mniej dymu w porównaniu z innymi paliwami, takimi jak węgiel, więc są bezpieczniejsze w użyciu wokół domu, jeśli są w nim zwierzęta domowe lub dzieci, które mogłyby przypadkowo poparzyć się gorącym żarem ze spalania węgla lub koksu w kominku. Jeśli nie masz dostępu do brykietów, możesz zamiast nich użyć węgla, ponieważ oba mają podobne właściwości, jeśli chodzi o spalanie ich w kominku lub palenisku.

Węgiel – Węgiel jest kolejnym popularnym źródłem paliwa, ponieważ spala się czysto i dostarcza dużo ciepła, gdy jest spalany w kominku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − jeden =