Home>Wszystko wokół domu>Co wstawić do małego mieszkania?

Co wstawić do małego mieszkania?

Wielu z nas chciałoby mieszkać w dużym domu, czy mieszkaniu. Chcemy mieć przecież więcej przestrzeni, która znacznie ułatwia życie. Jednak mieszkanie w ogromnych powierzchniach ma swoje minusy – dom taki trzeba regularnie sprzątać, wycierając kurze i dbając o każde pomieszczenie. Małe mieszkanie ma tę zaletę, że sprzątać możemy w nim na bieżąco – wtedy najłatwiej nam będzie utrzymać w nim porządek.

Jakie meble do małego mieszkania?

By urządzić nasze mieszkanie tak, by było nam w nim wygodnie, powinniśmy je właściwie umeblować. Już od wejścia warto dobrze zagospodarować przestrzeń, stawiając funkcjonalne meble do przedpokoju. Warto postawić na funkcjonalność i zdecydować się na montaż drzwi przesuwanych, zamiast tych tradycyjnych. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo miejsca.Przydadzą się komody, gdzie będziemy mogli schować buty, oraz wszystkie ubrania, których używamy gdy, wychodzimy z domu.

Jeżeli mamy małą łazienkę – zrezygnujmy z wanny na rzecz brodzika. Zyskamy dodatkowe miejsce na pralkę, którą możemy jednak także zainstalować w kuchni. Tam też zamiast tradycyjnych krzeseł, zdecydujmy się na taborety. Przyda się niewielki stół, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca – zawsze będzie można pod niego schować taboret.

W salonie nasz telewizor powieśmy na ścianie, rezygnując w ten sposób ze stolika. W niewielkim pokoju nie warto też stawiać meblościanki – rezygnując z niej zaoszczędzimy sporo miejsca, gdzie możemy wstawić na przykład wygodną sofę, czy stół do spożywania bardziej uroczystych posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 8 =