Home>Wszystko wokół domu>Kryteria wyboru drzwi do mieszkania

Kryteria wyboru drzwi do mieszkania

Wybór drzwi do mieszkania, to niełatwa sprawa. Bogate asortymenty sklepów oferują różne typy drzwi, interesujące kolory, ale również różne pod względem jakości i trwałości produkty. Należy wybrać adekwatne do gustu, stylu wystroju, a także pomieszczenia w którym będą stosowane. Dobrze dopasowane, powinny współgrać z aranżacją wnętrza tworząc harmonijną całość. 

Cechy drzwi, które trzeba określić przed zakupem

Wybierając skrzydła drzwi należy pamiętać, że nie wszystkie są takie same. Przed wyjściem do sklepu należy zdecydować czego konkretnie potrzebujemy. Podstawowym podziałem na rynku jest ten na drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Często też drzwi montowane w łazienkach różnią się od tych w pozostałych pomieszczeniach. Standardowe skrzydła mają wymiary: 80 cm szerokości i 200 cm wysokości. Ale można też kupić niestandardowe, bądź wybrać takie robione na wymiar, dlatego najpierw należy oszacować dokładne gabaryty, wziąć także pod uwagę szerokość ościeżnic i sprawdzić czy potrzebne są nam drzwi prawe czy lewe.

Ten wybór najczęściej zależy od przestrzeni i decyzji w którą stronę mają się otwierać, a także gdzie konkretnie znajdzie się klamka. To ma kluczowe znaczenie, gdyż źle dobrane nie zawsze da się zwrócić. Można także zdecydować czy zawiasy mają być widoczne, czy ukryte, albo czy mają to być drzwi bezprzylgowe – standardowe, czy przylgowe, które zakrywają futryny. Ponadto dobrze jest zdecydować już na etapie zakupu, czy np. drzwi wewnętrzne mają być zamykane na klucz, wtedy od razu można kupić zamek pasujący do klamki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 8 =