Co na prezent dla 7 latka?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co na prezent dla 7 latka?

Wielu rodziców ma dylemat dotyczący tego co kupić 7-latkowi na urodziny, imieniny czy Dzień Dziecka itp. Zazwyczaj dorośli chcą, aby prezenty łączyły ze sobą elementy nauki oraz zabawy. Jakie zatem podarki edukacyjne warto rozważyć?

Bardzo dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju zestawy konstrukcyjne. Wszystko dlatego, że dzieci w tym wieku chętnie bawią się takimi rzeczami. Poza tym dużo zestawów konstrukcyjnych ma też wiele elementów edukacyjnych. To sprawia, że dzieci nie tylko miło spędzają wolny czas, ale także poprawiają swoją motorykę czy zdolności manualne.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić swojej pociesze puzzle. Posiadają one rozmaitą tematykę, dlatego mogą zainteresować każde dziecko w tym wieku. Dlaczego warto zdecydować się na puzzle? Układanie uczy cierpliwości. Wszystko dlatego, że trzeba zastanowić się, aby odpowiednio dobrać elementy. Poza tym puzzle poprawiają koncentrację i uczą umiejętności skupienia uwagi na danej rzeczy. Udoskonalają się także zdolności manualne.

Nie wolno zapominać o umiejętnościach językowych. W dzisiejszych czasach znajomość angielskiego jest bardzo istotna. Badania pokazują, że dzieci od najmłodszych lat powinny szlifować umiejętności w tym zakresie. Często same lekcje w szkole nie są wystarczające. Warto zatem zachęcić dzieci do samodzielnej nauki poprzez rozmaite pomoce edukacyjne, które łączą przyjemne z pożytecznym.

W sklepach stacjonarnych czy internetowych nie brakuje też różnego rodzaju gier logicznych. Dają one szansę na wspaniałą zabawę oraz poprawiają zdolność logicznego myślenia, która przyda się dziecku nie tylko w czasie szkolnych zajęć, ale przede wszystkim w całym życiu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Angi 19.09.2017

    Pomysły zawsze się przydadzą !Dzięki

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze hulajnogi?
Czym się kierować przy wyborze hulajnogi?
Większość rodziców wybierających pierwsze hulajnogi dla dzieci kieruje się głównie wyglądem sprzętu oraz jego ceną. Zanim podejmiemy jednak ostateczną decyzję, […]
Czy można wypożyczyć samochód na wyjazd zagraniczny?
Czy można wypożyczyć samochód na wyjazd zagraniczny?
Organizując wyjazd za granicę, możemy wybrać różne rodzaje transportu. W przypadku dalekich podróży większość osób wybiera samoloty. W przypadku konieczności […]
Najpopularniejsze rodzaje porcelany
Najpopularniejsze rodzaje porcelany
Wyroby ceramiczne od lat znajdują uznanie wśród wielu użytkowników, w szczególności, gdy mówimy o porcelanie. Niewiele osób zdaje sobie jednak […]
Ostatnie wpisy