Home>Człowiek i styl>Brzytwa kontra maszynka elektryczna – jak się golić?

Brzytwa kontra maszynka elektryczna – jak się golić?

Golenie za pomocą brzytwy to znany już od wielu lat sposób na usuwanie zarostu. Z biegiem lat i rozwojem technologii zaczęły być one wypierane przez maszynki z ostrzami, a w końcu przez golarki elektryczne. Nie oznacza to, że brzytwy zupełnie odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie, ponieważ obecnie wielu mężczyzn wraca do tradycyjnego sposobu golenia brzytwą.

Różnice pomiędzy efektami golenia brzytwą a maszynką elektryczną

Zarówno jeden, jak i drugi sposób pozbywania się zarostu ma swoich przeciwników i zwolenników. Do golenia brzytwą konieczne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości ostrze, które można znaleźć na stronie https://menland.pl/brzytwy-do-golenia. Do golenia za jego pomocą konieczne jest użycie kosmetyków, które pozwolą wytworzyć gęstą i sztywną pianę o właściwościach zmiękczających. Może to być mydło do golenia w kostce, w kremie lub tradycyjny krem do golenia.

Przy pomocy pędzla z gęstego włosia wytwarza się pianę, która ułatwia prowadzenie ostrza brzytwy. Podczas golenia należy utrzymywać napiętą skórę, co uchroni przed bolesnym zacięciem. ń. Zarost usunięty za pomocą brzytwy odrasta szybko i u niektórych mężczyzn jest widoczny już na drugi dzień. Maszynki elektryczne pozwalają na pozbycie się zarostu szybko, a skóra jest bardzo gładka, nawet bez użycia produktów zmiękczających. Golarka elektryczna to zdecydowanie większy wydatek, ale prawidłowo użytkowana posłuży przez wiele lat. Wybór odpowiedniego sposobu golenia zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 20 =