Home>Człowiek i styl>Buty z jakich materiałów są najbardziej wytrzymałe?

Buty z jakich materiałów są najbardziej wytrzymałe?

Wysokiej jakości obuwie będzie służyło przez lata, nie tylko jeden sezon. I dlatego, przed zakupami lepiej zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonane. To ważne dla odporności butów na zniszczenia, a także zdrowia stóp – szczególnie jeśli ma się je na sobie przez wiele godzin. Na które materiały warto się więc zdecydować?

Skóra naturalna – dopasowuje się do stopy

Zdecydowanie najczęściej wybieranym rodzajem obuwia jest to wykonane ze skóry. Dzieje się tak nie bez powodu. Skóra naturalna jest przyjemna w dotyku oraz dopasowuje się do kształtu stopy. Dzięki temu istnieje niewielkie ryzyko powstania bolesnych odcisków oraz otarć, co zdarza się przy sztucznych i sztywnych materiałach. Buty skórzane są też odporne na czynniki zewnętrzne – chronią przed przemoczeniem i skrajnymi temperaturami. Oczywiście ważna jest ich odpowiednia konserwacja – skóra wymaga stosowania profesjonalnych środków czyszczących i zabezpieczających. A wówczas buty na pewno przetrwają w dobrym stanie wiele lat.

Zamsz – elegancki i ponadczasowy

Innym materiałem, który jest bardzo wytrzymały oraz zdrowy dla stóp jest zamsz. Wiele osób uważa nawet, że jest on lepszy od klasycznej skóry. Dlaczego? Jest o wiele lżejszy oraz zapewnia większą cyrkulację powietrza. Zabezpiecza w ten sposób stopy przed przegrzaniem i spoceniem. Jest też miękki oraz nie uwiera. Skóra naturalna i zamsz to idealne materiały na eleganckie damskie czółenka. Możemy kupić je np. na stronie: https://lizard-shoes.com/kategoria/czolenka-damskie-skorzane. Sprawdzą się one podczas pracy w biurze oraz różnego rodzaju uroczystości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + pięć =