Co zrobić, aby zyskać więcej prywatności na swoim tarasie?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, aby zyskać więcej prywatności na swoim tarasie?

Denerwują Cię oczy ciągle spoglądające z tarasu sąsiadów? Chcesz swobodnie napić się kawy, bez prowadzenia nieustających rozmów o pogodzie? Warto pomyśleć jak w ładny i delikatny sposób odciąć się od niechcianych współlokatorów tarasu. Jak to zrobić?

Panele boczne to dopiero początek!

Pierwszym co należy zaplanować to wysokość i grubość ścianek mających odgrodzić nasz taras, od sąsiadów. Jest to o tyle ciężkie w wyborze, że już na początku musimy określić jaką funkcję ma spełniać ta konstrukcja. Czy ma być jedynie odgrodzeniem wzroku dającym lekki cień, czy też ma służyć jako mocna budowla, na której możemy swobodnie przywiesić wielkie kosze z kwiatami, czy sznur od hamaku.

Wybierając tą pierwszą funkcje warto pomyśleć o naturalnych, przewiewnych materiałach budowlanych, takich jak wiklina, która wraca do łask. Znajdziemy je np. na stronie: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/panele-wiklinowe-c-2_99.html. Druga funkcja jest już związana z montażem ciężkich, drewnianych ścianek, które wymagają solidnej konstrukcji zakotwiczonej u podstawy. To rozwiązanie prócz cienia, może stać się dodatkową przestrzenią do sadzenia roślin, ziół i kwiatów.

Kiedy stanie już na miejscu upragnione przepierzenie w wymarzonym odcieniu, poszukajmy drzew, które mogą rosnąć w doniczkach. Powinny być one odporne na mróz, abyśmy nie musieli wnosić ich na zimę do domu. Do tego warto pomyśleć o jakiejś ławie. Dla tych bardziej kreatywnych proponujemy poszukać starych palet, które mogą stać się wygodną kanapą, fotelem czy pufą.

Nie zapomnijmy też dodać latarni, mogą być to słoiki obwiązane sznurkiem w ulubionym kolorze lub gotowe lampiony o fikuśnym wykończeniu. Małe elementy dekoracyjne jak dywan zewnętrzny, poduszki, czy figurka żaby sprawią, że nawet jeśli nie mamy ręki do kwiatów, przyjemnie nam będzie usiąść w ukryciu i spokoju przed ciekawskim spojrzeniem sąsiadów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rolety wewnętrzne wybrać?
Jakie rolety wewnętrzne wybrać?
Rynek akcesoriów do okien oferuje tak szeroki asortyment produktów, że trudno czasem zdecydować się na konkretny model rolet. Decyzja często […]
Rzeczy, które powinny znaleźć się na biurku ucznia
Rzeczy, które powinny znaleźć się na biurku ucznia
Uczeń wykonując swój obowiązek szkolny, wykonuje właściwie swoją pracę, jak jego rodzice. A skoro tak, to może on ją wykonywać […]
Jaki plecak szkolny będzie odpowiedni dla nastoletniej dziewczyny?
Jaki plecak szkolny będzie odpowiedni dla nastoletniej dziewczyny?
Wiek nastoletni to czas, gdy wiele dziewczyn dużo uwagi poświęca na swój wygląd i prezentację. To także moment szukania własnego […]
Ostatnie wpisy