Home>Człowiek i styl>Sposoby na zabezpieczenie zawartości paczki

Sposoby na zabezpieczenie zawartości paczki

Wysyłanie paczek kurierem jest dość popularne. Szybkość oraz wygoda to najważniejsze kryteria przy wyborze. Klientów kusi także cena – jest ona przystępna i adekwatna do jakości usług. Z przykładowym cennikiem przesyłania różnych paczek można zapoznać się np. na https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/dhl

Jednak wysyłanie paczki może być problematyczne. Mowa tu o pakowaniu. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik zawierający najpopularniejsze sposoby na zabezpieczenie różnych przesyłek. 

Szkło i ceramika 

To najczęściej problematyczne tworzywa do zapakowania. Jedno stuknięcie może spowodować ich uszkodzenia Konsekwencje mogą mieć opłakane skutki. Jednak jest wiele patentów na zabezpieczenia przesyłek. Pierwszym z nich jest odpowiednio gruby karton. Sprawdzi się przy różnego typu przesyłkach. To najpopularniejszy sposób pakowania przesyłek szklanych lub ceramicznych. Najbardziej grubym kartonem do transportu ceramiki jest trójwarstwowa tektura falista.

Wnętrze zawsze najważniejsze

W przypadku szkła odpowiednie ułożenie przedmiotów i zabezpieczenie wnętrza to podstawa. Produkty ceramiczne i szklane powinny być pojedynczo owinięte folią bąbelkową. Dodatkowo warto skorzystać z innych rodzajów wypełnienia wolnej powierzchni. Do dyspozycji mamy styropianowe kulki czy chipsy albo wiolinę. Można skorzystać też z różnego typu gąbek.

Czy karton wytrzyma transport? 

Wiele ludzi zadaje sobie to pytanie. Gdy mamy wątpliwości odnośnie do pakowania przesyłek, można poprosić o radę pracownika np. firmy DPD Gdańsk czy inne duże miasto ma dużo placówek, które doradzają w tej kwestii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − trzy =