Home>Człowiek i styl>Jakie kroki należy podjąć, aby zostać coachem?

Jakie kroki należy podjąć, aby zostać coachem?

Coraz więcej osób rozumie to, że uczyć się trzeba przez całe życie. Jednak w pewnym okresie zaczyna brakować sił i motywacji, aby to robić. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do coacha, czyli osoby specjalizującej się między innymi w motywowaniu do działania.

Czym zajmuje się coach?

Głównym zadaniem takiego specjalisty jest zbadanie potrzeb klienta, wysłuchanie go i obserwacja, a następnie przekazanie wniosków. Wśród uwag musi znaleźć się przede wszystkim zwiększenie samoświadomości ocenianej osoby, pokazanie błędów w postępowaniu, wskazanie dalszej drogi rozwoju i zmotywowanie do działania.

Bycie coachem, czyli właściwie osobistym trenerem nie jest zajęciem prostym, a mimo to wiele osób postanawia wybrać ten kierunek w karierze zawodowej. Aby zdobyć wiedzę w tym zakresie, można ukończyć odpowiednie szkolenie. Jedno z nich można znaleźć na witrynie https://meritum-coaching.pl/. Podczas kursu słuchacze uczą się jak uważnie słuchać, wysuwać wnioski i jak prowadzić sesje. Dowiedzieć mogą się także jak dobierać słowa, wplatać w wypowiedź elementy humoru i prowokacji, a nawet jak dobierać odpowiedni ton głosu.

Wyszkolone osoby mogą przekazywać swoją wiedzę innym, zwiększając efekty ich działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dwanaście =