Wyprawka dla psa – jakie akcesoria dla psa należy kupić?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawka dla psa – jakie akcesoria dla psa należy kupić?

Zanim przygarniesz pod swój dach psa, zastanów się czego będziesz potrzebować. Nie ma potrzeby kupowania wszystkiego naraz, ale są rzeczy, bez których nie da się funkcjonować. To tak zwana „wyprawka”. Dowiedz się jakie akcesoria powinny się w niej znaleźć.

Coś dla ciała i coś dla ducha

Oczywistym jest, że będziesz potrzebować obroży lub szelek oraz smyczy. Niezbędna jest również odpowiednia karma. Najlepiej kupić kilka rodzajów karm, w zależności od wieku, rasy i wielkości zwierzaka. Wypróbuj zarówno karmy suche, jak i mokre.

Pies musi przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Dlatego nie warto ciągnąć go od razu do weterynarza. Jeżeli masz wątpliwości co do warunków, w których pies wcześniej przebywał, zaopatrz się w tabletki odrobaczające oraz preparat na pchły.

Twoje zwierzę będzie potrzebować miejsca do odpoczynku oraz odpowiedniej dawki zabawy. Na początek możesz sam wykonać posłanie, np. z kartonu i koca, albo od razu kupić profesjonalne legowisko. Zaopatrz się również w kilka zabawek. Dobrze sprawdzą się piłki i szarpaki.

Psy, niezależnie od wielkości i rasy, wymagają częstych spacerów. Niestety te mogą wiązać się z przykrymi dolegliwościami w postaci kleszczy. Dlatego zawczasu zadbaj o preparaty przeciwko kleszczom. Na spacery warto także wziąć ze sobą przysmaki. Ułatwią one treningi. A jeżeli nasz pupil wytarza się w czymś brudnym, trzeba będzie go umyć. Oczywiście przy użyciu szamponu przeznaczonego do psiej sierści.

Wyprawka nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Warto jednak zainwestować w akcesoria dobrej jakości. Znajdziesz je na stronie https://petcentrum.pl/. W końcu, decydując się na psa, bierzesz odpowiedzialność za jego dobrostan i chcesz mu dać to, co najlepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak cieszyć się czasem na świeżym powietrzu o każdej porze roku?
Jak cieszyć się czasem na świeżym powietrzu o każdej porze roku?
Czas spędzony na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści. Wpływa on pozytywnie na ogólny stan zdrowia człowieka, ale również jego samopoczucie. […]
Dietetyczne właściwości olejów lnianych i olejów z wiesiołka
Dietetyczne właściwości olejów lnianych i olejów z wiesiołka
Oleje od wielu lat znajdują się na liście tzw. “superfoods”, czyli typów żywności, które spełniają szczególne wymagania żywieniowe ze względu […]
Prezent dla miłośnika natury – co kupić?
Prezent dla miłośnika natury – co kupić?
Górskie przechadzki, jogging w lesie, czy też nordick walking nadmorskimi ścieżkami to ulubione formy spędzania czasu przez miłośników natury. Chcąc […]
Ostatnie wpisy