Home>Człowiek i styl>Składniki, które powinny znaleźć się w karmie dla psa i kota

Składniki, które powinny znaleźć się w karmie dla psa i kota

Każdy właściciel pragnie, aby jego czworonożny pupil był pełen energii, szczęśliwy i zdrowy. W tym celu otacza go troską, dba o jego kondycję oraz pilnuje, by prowadził właściwie zbilansowany tryb życia. Jednym z podstawowych warunków jest podawanie zwierzakowi odpowiednich, pełnowartościowych posiłków. Szeroki wybór tego rodzaju produktów znajdziemy na stronie https://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Karmy-wedlug-firm_Eden-1556.html

Cieszyć się zdrowiem

Z czego powinna składać się właściwa karma dla psa i kota? Podstawowym składnikiem są ryby i mięso. Zwracajmy uwagę na ich procentową zawartość, gdyż najlepsze gatunkowo produkty powinny zawierać co najmniej 50% mięsa, tłuszczu i olejów. To one dostarczają czworonogowi białka i cennych minerałów, które przekładają się na jego siłę. Kolejne istotne składniki to jajka oraz warzywa i owoce. Szczególnie korzystne są zwłaszcza: lekkostrawne ziemniaki, marchewka, pomidory, jabłka oraz żurawina, które obfitują w wiele witamin i substancji odżywczych. Bardzo dobrze, jeśli w karmie znajdą się także prebiotyki, które będą dodatkowo wspomagać przewód pokarmowy psa. Mile widziane są również wyciągi roślinne i domieszki syntetycznych witamin.

Prosta recepta na szczęście

Aby mieć pewność, że nasz czworonożny przyjaciel otrzymuje prawidłowo skomponowane posiłki, sięgajmy po karmę renomowanych firm. Dokładnie taka jest między innymi karma dla kotów Eden, która powstała ze starannie wyselekcjonowanych elementów. Wyjątkowe połączenia smakowe sprawią, że kot będzie zachwycony wyśmienitym aromatem. A zadowolony pupil to także zadowolony właściciel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =