Home>Człowiek i styl>Jakimi sprawami może zajmować się kancelaria prawna?

Jakimi sprawami może zajmować się kancelaria prawna?

Prawo cywilne 

Jest to szeroka kategoria, która obejmuje wiele rodzajów spraw. Pozew o obrażenia cielesne może być wniesiony przeciwko komuś, kto wyrządził ci krzywdę, niezależnie od tego, czy było to zamierzone, czy nie. Na przykład, jeśli ktoś uderzył w twój samochód na parkingu i uszkodził go, jest to uważane za sprawę o uszkodzenie ciała. Podobnie, jeśli jesteś ranny z powodu wadliwego produktu lub dlatego, że ktoś inny był niedbały w wykonywaniu swojej pracy, to jest to również uważane za sprawę szkody osobistej.

Prawo rodzinne 

Rozwód i opieka nad dziećmi to dwa powszechne rodzaje spraw z zakresu prawa rodzinnego, którymi zajmują się kancelarie prawne. W sprawach rozwodowych, prawnicy pomagają określić, jak aktywa zostaną podzielone między małżonków, jak również upewniając się, że ustalenia dotyczące opieki nad dziećmi są uczciwe i sprawiedliwe dla obu rodziców i dzieci.

Obrona karna 

Adwokaci obrony karnej reprezentują ludzi, którzy zostali oskarżeni o przestępstwa, takie jak kradzież lub napaść. Reprezentują również właścicieli firm, którzy zostali oskarżeni o naruszenie lokalnych rozporządzeń lub praw państwowych związanych z takimi rzeczami jak ograniczenia strefowe lub podatki należne na nieruchomości należącej do firmy właściciela.

Jeśli szukasz pomocy, to kancelaria prawna Poznań, jest miastem, w którym na pewno ją znajdziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 6 =