Home>Człowiek i styl>Rozwód – co warto o nim wiedzieć?

Rozwód – co warto o nim wiedzieć?

Rozwód to proces prawny, który kończy małżeństwo. Kiedy dwie osoby się rozwodzą, nie są już małżeństwem.

Prawo rozwodowe różni się w zależności od stanu, ale generalnie, składając pozew o rozwód, należy przestrzegać prawa stanu, w którym się mieszka. Jeśli Twój małżonek mieszka w innym stanie, być może będziesz musiał przestrzegać również jego praw.

Kto może się rozwieść?

Aby uzyskać rozwód w większości stanów, należy pozostawać w legalnym związku małżeńskim. W niektórych stanach, aby móc złożyć wniosek o rozwód, należy być w związku małżeńskim przez pewien okres czasu. Konkretne wymagania różnią się w zależności od stanu. W większości przypadków pary, które są w związku małżeńskim od mniej niż pięciu lat, muszą czekać, aż będą w związku małżeńskim od co najmniej sześciu miesięcy, zanim złożą wniosek o rozwód. Kilka stanów nie ma okresu oczekiwania i pozwala parom na złożenie wniosku natychmiast po ślubie, jeśli chcą zakończyć swój związek zanim nadejdzie dzień ślubu.

Co to jest unieważnienie?

Unieważnienie różni się od rozwodu, ponieważ mówi, że małżeństwo nigdy nie było ważne. Aby uzyskać unieważnienie, jeden z małżonków musi udowodnić, że istniały poważne problemy ze sposobem zawarcia małżeństwa przez jednego lub oboje małżonków (na przykład: oszustwo lub niezdolność umysłowa).

Jeśli dotyczy Cię ta sprawa, to adwokat Kraków rozwód, jest miastem, w którym znajdziesz wielu doświadczonych specjalistów w tym zakresie prawnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 11 =