Home>Człowiek i styl>Jak dbać o małe psy z długą sierścią?

Jak dbać o małe psy z długą sierścią?

Sezon jesienno-zimowy ma zgoła mniej amatorów niż ma to miejsce w przypadku poprzedzającej go słonecznej pory roku. Dotyczy to również naszych czworonożnych przyjaciół w szczególności tych o małych gabarytach, którzy wyjątkowo silnie odczuwają panujące na dworze spadki temperatury. Potęgujące chłód opady deszczu i śniegu to nie tylko zimno, ale także ubłocone łapy i pobrudzona sierść. Aby zadbać o komfort naszego długowłosego pupila, nie możemy zapomnieć o ochronnych ubrankach dla psa oraz regularnym strzyżeniu.  

(Nie)ludzkie zwyczaje? 

Właściciele ras cechujących się okazałą sierścią lub włosiem muszą wykazać się szczególną troską w kwestii higieny i pielęgnacji. Maluchy z uwagi na bliski kontakt z podłożem szybciej się brudzą i absorbują nieczystości. Systematyczne stosowanie odpowiednich szczotek niweluje ryzyko powstania kołtunów i poplątań, które w połączeniu z fragmentami brudu mogą doprowadzić do podrażnień i chorób skóry. Niezbędnym rytuałem są również wizyty w salonie groomerskim takim jak https://psifryzjer.littleheroes.pl będącym miejscem świadczącym usługi kosmetyczne i fryzjerskie dla zwierząt.

Domowe kąpiele wymagają czasu i cierpliwości, zwłaszcza gdy nasz towarzysz nie należy do miłośników wodowania. Profesjonalni groomerzy z uwagi na swoje umiejętności i doświadczenie w sposób sprawny oraz bezstresowy wykonują takie działania. Zmiana fryzury wymagająca posłużenia się nożyczkami również powinna być zlecana odpowiednio wyszkolonym w tym zakresie osobom nie tylko z powodów wizualnych, ale także z uwagi na bezpieczeństwo czworonoga. W miesiącach letnich warto dla komfortu termicznego przyciąć sierść nieco krócej, co ułatwia ponadto dostrzeżenie pojawiających się wówczas insektów. Niezwykle istotna jest właściwie zbilansowana dieta, którą można dodatkowo wzbogacać o produkty takie jak witaminy i suplementy zapewniające dobrą kondycję skóry oraz piękne, lśniące futerko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =