Home>Człowiek i styl>Rola dietetyka w prawidłowym zrzucaniu wagi

Rola dietetyka w prawidłowym zrzucaniu wagi

Nadwaga i otyłość to współczesne problemy, które dotykają coraz więcej osób. Te schorzenia niekorzystnie wpływają na wiele aspektów życia. Odbierają pewność siebie, poczucie własnej wartości, zadowolenie z wyglądu. Mogą również powodować szereg chorób cywilizacyjnych, cukrzycy, nadciśnienia, czy nowotworów. Jak zrzucić zbędne kilogramy na dobre, by nie nawracały?

Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Samodzielne odchudzanie bywa męczące, trudne i często kończy się niepowodzeniem. W procesie zrzucania wagi powinien pomóc doświadczony dietetyk. Ułoży on plan żywieniowy, przygotuje zestaw aktywności fizycznej, które przyczynią się do zmiany wyglądu. Konsultacje dietetyczne w Warszawie pozwolą określić problem i cele, jakie dana osoba chce osiągnąć. Specjalista dobierze tempo odchudzania, stosując metodę małych kroków. Poszczególne etapy będą wspólnie realizowane. Wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych zajmie sporo czasu, ale efekty będą trwałe i pozostaną na lata.

Odchudzanie z dietetykiem to nie tylko gwarancja sukcesu i osiągnięcia szczupłej sylwetki. Dzięki spotkaniom ze specjalistą można nauczyć się zdrowego stylu życia, poprawić swoje samopoczucie i zyskać pewność siebie. Osoba zmagająca się z nadwagą uzyskuje bezcenną wiedzę na temat wpływu pożywienia na wygląd, wagę czy psychikę. Indywidualny plan żywieniowy połączony z ćwiczeniami na świeżym powietrzu, czy siłowni pozwala osiągnąć zamierzone cele. Efekty zrzucenia wagi są trwałe, a wyćwiczone w procesie odchudzania nawyki zostają z pacjentem na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 7 =