Home>Technika i auto-moto>Problemy z laserem

Problemy z laserem

Większość posiadaczy konsol chociaż raz spotkała się z problemem niemożności włączenia gry lub filmu z płyty. Jakie mogą być tego przyczyny? Jak dbać o płyty i napęd konsoli tak, aby do problemów takich nie doprowadzać? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Niemożność odtworzenia płyty – jakie mogą być przyczyny takiego problemu?

Napęd optyczny jest jednym z najbardziej wrażliwych podzespołów każdej konsoli. Nie inaczej jest w przypadku sprzętu produkowanego i sprzedawanego przez firmę Sony. Co za tym idzie, wszelkiego rodzaju uszkodzenia (mechaniczne oraz wywołane przez dym tytoniowy, kurz, czy też płyny) mogą wymagać wymiany tej właśnie części – profesjonalny serwis PS4 może okazać się w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. O wiele częściej problemy z odtworzeniem płyty nie są winą samego napędu, a jedynie rys i zanieczyszczeń znajdujących na jej powierzchni wewnętrznej.

Osobnym zagadnieniem jest profilaktyka omawianych przez nas problemów z odtwarzaniem płyt. Tak więc w celu ich uniknięcia warto stosować się do kilku zaleceń. Po pierwsze, płyty należy trzymać w pudełkach, które zabezpieczają je przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Po drugie, napędu konsoli nie wolno narażać na działanie wody, wilgoci, dymu tytoniowego, czy też różnego rodzaju pyłów. Po trzecie, napęd warto w regularnych odstępach czasu czyścić i serwisować – usługi takie powinien świadczyć praktycznie każdy profesjonalny serwis konsol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 4 =