Home>Technika i auto-moto>Podstawowe informacje o transformatorach i rezystorach

Podstawowe informacje o transformatorach i rezystorach

W wielu dziedzinach techniki naukę zaczyna się od zapoznania się z budową i sposobem działania najczęściej wykorzystywanych elementów. Nie inaczej jest w przypadku elektroniki. Aby móc tworzyć coraz bardziej zaawansowane projekty, należy zacząć od podstaw. Rezystor to jeden z najpopularniejszych elementów wykorzystywanych w elektronice. Niejednokrotnie jest również nazywany opornikiem. Jego podstawowym zadaniem jest ograniczenie natężenia prądu płynącego w danym obwodzie. Podstawową jednostką określającą rezystory jest om (Ω). Jej wielkość zależy od konkretnego modelu, a co za tym idzie, zastosowania rezystora. Ten element elektroniczny najczęściej jest wyposażony w dwa wyprowadzenia.

Z kolei transformatory zmieniają napięcie prądu, jednocześnie zachowując jego częstotliwość. Wykorzystuje się je w przypadku konieczności dopasowania charakterystyki prądu do konkretnego odbiornika. Transformator składa się m.in. z dwóch oddzielonych od siebie uzwojeń nazywanych pierwotnymi i wtórnymi. Ich nazewnictwo jest związane z kierunkiem przepływu prądu.

Szeroka oferta sklepu AVT

W asortymencie sklepu dostępne są nie tylko zestawy do samodzielnego montażu, ale również ogromny wybór elementów wykorzystywanych w elektryce i elektronice. Znajdziesz tu m.in. transformatory charakteryzujące się różnymi parametrami, dzięki czemu wybór konkretnego modelu nie stanowi żadnego problemu.  Na https://sklep.avt.pl/category/transformatory można sprawdzić szczegóły. Oferowany jest również szeroki wybór rezystorów sprzedawanych pojedynczo lub w zestawach po 10 lub 100 sztuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =