Home>Technika i auto-moto>Plomby zabezpieczające na kontenery

Plomby zabezpieczające na kontenery

Kontenery przewożące i przechowujące dobra muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby cenna zawartość nie została z nich wykradziona. Jest to szczególnie ważne, jeśli kontener służy do transportu dóbr i odbywa daleką podróż, wymagającą kilku czy nawet kilkunastu postojów. Plomby pomagają właśnie w ochronie tego mienia.

Specjalistyczna konstrukcja plomby kontenerowe

Plomby są jednym z najchętniej wybieranych zabezpieczeń w przypadku kontenerów. Plomby te odznaczają się bardzo mocną konstrukcją, która uniemożliwia dostanie się do wnętrza kontenera osobie nieupoważnionej. Są wykonane z wysokogatunkowej stali, którą pokrywa się warstwą ABS. Są wyposażone w certyfikat ISO/PAS 17712:2013, który świadczy o najwyższej klasie zabezpieczeń, jaką oferują.

Plomba dwuelementowa z kodem kreskowym i unikatowym numerem

Ważnymi cechami plomby kontenerowej jest jej budowa i wygląd. Składa się z dwóch elementów: kapsuły i trzpienia. Na każdym z tych elementów znajduje się zarówno kod kreskowy, jak i kod cyfrowy składający się z siedmiu znaków. Standardowo plomby zabezpieczające wykonywane są w kolorze żółtym, ale na życzenie mogą zostać stworzone także w innej barwie. Ich dodatkową zaletą jest to, że na kapsule można nanieść kolejny nadruk, który może być na przykład nazwą i reklamą firmy.

Chronią i ujawniają manipulację

Jakakolwiek nieautoryzowana próba otwarcia kontenera przed jego dotarciem do celu powoduje uszkodzenie plomby, przez co od razu jest widoczne, że ktoś starał się dostać do zawartości. Wszystko dlatego, że większości plomb nie daje się otworzyć – jedyny sposób na ich usunięcie to fizyczne zniszczenie za pomocą urządzeń tnących. Nie da się tego zrobić niezauważenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 7 =