Home>Wszystko wokół domu>Rolety czy zasłony – co wybrać do salonu?

Rolety czy zasłony – co wybrać do salonu?

Aranżacja okien musi spełniać dwa podstawowe kryteria – estetyczne oraz funkcjonalne. Oznacza to, że osłona powinna z jednej strony optymalnie chronić wnętrze przed słońcem i spojrzeniami z ulicy, z drugiej zaś idealnie wpisywać się w cały wystrój. Wiele osób ma duży problem zwłaszcza z wyborem pomiędzy klasycznymi zasłonami i nowoczesnymi roletami, gdyż oba te rozwiązania posiadają konkretne zalety. Jeśli zdecydowaliśmy się na rolety, możemy je kupić na https://magdalena24.pl/rolety/rolety-wewnetrzne.

Wiele zależy od wielkości pomieszczenia i naszych indywidualnych potrzeb

Rolety doskonale sprawdzą się zwłaszcza w niewielkich wnętrzach, ponieważ nie wymagają zamontowania karnisza, który zabiera całkiem sporo przestrzeni. Tego typu konstrukcje pozwalają ponadto precyzyjnie dozować ilość światła słonecznego (różnorodny stopień zaciemnienia), a także wyjątkowo łatwo dają się dopasować do wystroju. Wszystko to powoduje, że warto je umieszczać w domach o prostej, ale jednocześnie nowoczesnej stylistyce. Obecnie największą popularnością cieszą się modele rzymskie.

Z kolei tradycyjne zasłony gwarantują co prawda mniejsze możliwości w zakresie zaciemniania pomieszczeń (chyba że wybierzemy wersje z grubych tkanin), lecz z drugiej strony umożliwiają łatwe zamaskowanie nieestetycznych rur i innych brzydkich elementów. Poza tym doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy okno jest dosyć głęboko osadzone, bo wyrównują dysproporcje konstrukcyjne. Ich zakup jest strzałem w dziesiątkę dla osób ceniących sobie klasyczne rozwiązania. Jeśli interesują nas dobrej jakości zasłony gotowe do salonu, znajdziemy je w licznych sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − osiem =