Home>Wszystko wokół domu>Czym charakteryzuje się styl prowansalski?

Czym charakteryzuje się styl prowansalski?

Region Prowansji cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego swiata. W związku z tym czerpie się z stamtąd wiele inspiracji. To właśnie tam narodził się też wyjątkowy styl, wykorzystywany teraz przy aranżacji wnętrz. Nawiązuje on do tradycji oraz uroków dawnych wsi oraz malowniczych krajobrazów. Co dokładnie charakteryzuje ten nurt? 

Przytulny klimat

Absolutną podstawą tego stylu jest odpowiednia kolorystyka. Zwykle wszechobecna jest biel, ale mile widziane są też szarości oraz pastelowe, jasne kolory, które nawiązują do barw tego regionu. W takim wnętrzu powinny się znaleźć różnorodne materiały (miękkie i naturalne), wzory roślinne oraz świeże kwiaty. Taka charakterystyka umożliwia zaadaptowanie tego stylu do różnych pomieszczeń, ale szczególnie łatwo zaaranżować kuchnię prowansalską

Dodatki 

Pomimo wielu białych elementów cały styl ukierunkowany jest na ciepło i delikatność. Ma to nawiązywać do typowych, radosnych i klimatycznych wiejskich domów. Mile widziane są zasłony, koce oraz inne ozdoby oraz dodatki z tkaniny. Dobrym pomysłem są również gadżety wiklinowe i metalowe, w starym stylu, które można nabyć na targach czy w miejscach z rzeczami rzemieślniczymi. Elementy umeblowania powinny być z drewna i stylizowane na postarzane. Duży wybór mebli odpowiednich do tego stylu można znaleźć w internecie na https://meblekuchenne.pl/.  Odpowiednio dopasowane wyposażenie i dodatki nadadzą wnętrzu charakterystycznego uroku i pozwalają czuć się w takich pomieszczeniach swobodnie, niczym w malowniczym domu na francuskiej prowincji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 7 =