Home>Medycyna>Jakie są sposoby na bezpieczne usunięcie makijażu permanentnego?

Jakie są sposoby na bezpieczne usunięcie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzyknięciu pigmentu do warstwy skóry właściwej. Jest on często używany do podkreślenia koloru eyelinera i ust, ale może być również używany do tworzenia brwi, powiek i innych elementów.

Jeśli masz tatuaż lub makijaż permanentny i chcesz go usunąć, istnieje kilka bezpiecznych sposobów, aby to zrobić. Usuwanie tatuażu opinie są dla nich korzystne.

Zabieg laserowy

Zabieg laserowy to najskuteczniejszy sposób na usunięcie tatuaży i makijażu permanentnego. Laser działa poprzez ukierunkowanie cząstek atramentu w skórze i zniszczenie ich, co umożliwia Twojemu organizmowi naturalne wypłukanie cząstek atramentu.

Kremy stosowane miejscowo

Kremy takie jak TCA (kwas trójchlorooctowy) są często stosowane do blaknięcia tatuaży, ponieważ rozkładają pigment tatuażu na mniejsze cząstki, które mogą być wypłukane z organizmu przez układ limfatyczny. Jednakże kremy te mogą być bardzo bolesne i mogą powodować blizny, jeśli nie zostaną prawidłowo wykonane przez wyszkolonego profesjonalistę. Nie powinieneś próbować tego w domu!

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne mogą pomóc w blaknięciu tatuaży, ale nie zawsze są skuteczne na wszystkich kolorach tatuaży (zwłaszcza czarnych). Peelingi chemiczne wiążą się również z pewnym ryzykiem, takim jak oparzenia i blizny, jeśli są wykonywane nieprawidłowo przez wyszkolonego profesjonalistę; dlatego nie powinieneś próbować tego w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − trzy =