Home>Medycyna>Na czym polega terapia manualna w rehabilitacji?

Na czym polega terapia manualna w rehabilitacji?

Co to jest?

Terapia manualna to praktyczne podejście do leczenia i łagodzenia bólu, które polega na stosowaniu technik masażu, rozciągania i manipulacji stawów.

Terapia manualna jest najczęściej stosowana przez fizjoterapeutów, chiropraktyków, osteopatów i masażystów. Może być również stosowana przez lekarzy, fizykoterapeutów i innych pracowników służby zdrowia jako część ich planu leczenia pacjentów z urazami lub chronicznymi problemami bólowymi.

Terapia manualna jest również nazywana terapią manipulacyjną lub technikami manipulacyjnymi (MTs).

Jakie są techniki terapii manualnej?

– Technika aktywnego uwalniania (ART) – stosowana w leczeniu urazów tkanek miękkich, takich jak tendinopatie (zapalenie ścięgna), zapalenie kaletki maziowej i zapalenie ścięgna; jest również skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu dolnej części pleców.

– Manipulacja stawów – stosowana w leczeniu zapalenia stawów, zapalenia kaletki maziowej i zapalenia ścięgien; manipulacja stawów może obejmować manipulację kręgosłupa lub mobilizację stawów w dolnej części ciała.

– Uwalnianie mięśniowo-powięziowe – stosowane w leczeniu ograniczeń mięśniowo-powięziowych; uwalnianie mięśniowo-powięziowe skupia się na uwalnianiu punktów spustowych (węzłów) w mięśniach, które są napięte lub obolałe.

– Mobilizacja tkanek miękkich – podobna do ART, ale wykonywana bez palpowania (odczuwania) tkanek miękkich podczas leczenia.

Jeśli chcesz skorzystać z tego rodzaju usług, to terapia manualna Ursus, jest miejscem, gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + siedem =