Home>Człowiek i styl>Kto powinien pić wodę alkaliczną?

Kto powinien pić wodę alkaliczną?

Woda to jeden z podstawowych składników ludzkiego organizmu, bez którego nie byłoby możliwe jego właściwe funkcjonowanie. Nie bez powodu zatem powinniśmy jej wypijać co najmniej 2 litry każdego dnia. Duże znaczenie ma jednak to, jaką konkretnie wodę spożywamy. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się zwłaszcza tzw. woda alkaliczna, zwana zasadową. Jeśli zależy nam na stałym dostępie do niej, możemy bez problemu zamówić przez internet na http://aqua-alkalik.pl/ filtry alkalizujące do dzbanka. 

Zdrowa skóra i brak szkodliwych toksyn to tylko niektóre z korzyści

Woda alkaliczna wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem pH – powyżej 7,5, a przeważnie około 9. Z tego powodu jej picie jest zalecane osobom zmagającym się z dużym zakwaszeniem organizmu (pomaga skutecznie regulować całą gospodarkę kwasowo-zasadową). 

Kolejną grupą ludzi, którzy powinni ją często pić, są jednostki podejmujące na co dzień ogromny wysiłek fizyczny lub profesjonalnie uprawiające sport. Wynika to z faktu, że wzmożona aktywność ruchowa skutkuje zakwaszeniem mięśni i w konsekwencji utratą cennych składników mineralnych. Po wodę zasadową muszą też sięgać osoby mające wyjątkowo stresujący tryb życia, który z pewnością nie sprzyja zdrowiu.

Nie dziwi zatem fakt, że w biurach i zakładach przemysłowych często można zobaczyć specjalne dystrybutory wody alkalicznej zamontowane przy ścianie lub ustawione na stolikach. Ponadto tego rodzaju woda jest polecana osobom:

– odchudzającym się – stanowi doskonałe uzupełnienie diety i znakomicie nawadnia po ćwiczeniach na siłowni czy w sali fitness

– prowadzącym siedzący tryb życia – dodaje energii i oczyszcza z toksyn

– cierpiącym na obniżoną odporność organizmu i często łapiącym różne infekcje – zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób 

– pragnącym poprawić wygląd swojej skóry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =