Farbowanie włosów – metody koloryzacji stosowane przez profesjonalnych fryzjerów
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Farbowanie włosów – metody koloryzacji stosowane przez profesjonalnych fryzjerów

Branża fryzjerska oferuje obecnie szeroki wachlarz usług z zakresu koloryzacji włosów. Możliwe jest wykonanie pełnej metamorfozy, podkreślenie naszego naturalnego koloru jak i ukrycie siwych włosów. W zależności od celu, jaki klient chce osiągnąć, specjalista dobierze odpowiednią metodę i technikę farbowania. 

Metody farbowania:

  1. Pigmentacja- wykorzystuje się ją kiedy klient pragnie diametralnej zmiany wyglądu. Używa się jej do tak zwanej prekoloryzacji, stanowi ona przygotowanie włosów do dalszego farbowania. Polega na efektywnym przejściu z jasnego koloru włosów do odpowiednio ciemniejszego. Pigmentacji używa się zwykle jako bazy pod farbę właściwą.

  2. Koloryzacja amoniakalna – inaczej nazywana podstawową, jej efektem są intensywne, głębokie i pełne blasku kolory. Przy pomocy tego rodzaju farbowania można w pełni ukryć  siwiznę. Niestety ten rodzaj zmiany barwy włosów może powodować ich zniszczenia.

  3. Koloryzacja bezamoniakalna- regeneruje ona strukturę włosa. Stosuje się ją głównie do odświeżania i tonowania kolorów włosów. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla włosów i polecana kobietom w ciąży.

  4. Koloryzacja kwaśna- rodzaj koloryzacji odpowiedni dla osób, u których kolory utleniające wywołują reakcje alergiczne. Efektem tej metody farbowania jest intensywny i długotrwały kolor włosów.

Techniki farbowania:

– flamboyage,

– refleksy,

– ombre,

– ecaille,

– baleyage,

– imprinting.

Opisywane powyżej usługi oferowane są w większości salonów fryzjerskich, jak m.in. w salonie Czesanka, którego pełna oferta znajduje się pod adresem https://czesanka.com/imprinting/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować przyjęcie dla stu osób?
Jak zorganizować przyjęcie dla stu osób?
Impreza na setkę gości to niemały orzech do zgryzienia dla organizatorów. Każdy, kto podejmuje się takiego zadania, staje przed wyborem […]
Pudełka do przechowywania – jakie prezenty przydać się mogą młodej parze?
Pudełka do przechowywania – jakie prezenty przydać się mogą młodej parze?
Śluby i wesela to świetna okazja na podarowanie parze młodej wyjątkowego prezentu! Większość nowożeńców decyduje się umieścić na zaproszeniu grafikę, […]
Jakie buty wypada ubrać do garnituru?
Jakie buty wypada ubrać do garnituru?
Garnitur jest najbardziej eleganckim strojem, jaki może założyć mężczyzna. Oprócz doboru odpowiedniego kompletu bardzo ważne są także dodatki, a przede […]
Ostatnie wpisy