Farbowanie włosów – metody koloryzacji stosowane przez profesjonalnych fryzjerów
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Farbowanie włosów – metody koloryzacji stosowane przez profesjonalnych fryzjerów

Branża fryzjerska oferuje obecnie szeroki wachlarz usług z zakresu koloryzacji włosów. Możliwe jest wykonanie pełnej metamorfozy, podkreślenie naszego naturalnego koloru jak i ukrycie siwych włosów. W zależności od celu, jaki klient chce osiągnąć, specjalista dobierze odpowiednią metodę i technikę farbowania. 

Metody farbowania:

  1. Pigmentacja- wykorzystuje się ją kiedy klient pragnie diametralnej zmiany wyglądu. Używa się jej do tak zwanej prekoloryzacji, stanowi ona przygotowanie włosów do dalszego farbowania. Polega na efektywnym przejściu z jasnego koloru włosów do odpowiednio ciemniejszego. Pigmentacji używa się zwykle jako bazy pod farbę właściwą.

  2. Koloryzacja amoniakalna – inaczej nazywana podstawową, jej efektem są intensywne, głębokie i pełne blasku kolory. Przy pomocy tego rodzaju farbowania można w pełni ukryć  siwiznę. Niestety ten rodzaj zmiany barwy włosów może powodować ich zniszczenia.

  3. Koloryzacja bezamoniakalna- regeneruje ona strukturę włosa. Stosuje się ją głównie do odświeżania i tonowania kolorów włosów. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla włosów i polecana kobietom w ciąży.

  4. Koloryzacja kwaśna- rodzaj koloryzacji odpowiedni dla osób, u których kolory utleniające wywołują reakcje alergiczne. Efektem tej metody farbowania jest intensywny i długotrwały kolor włosów.

Techniki farbowania:

– flamboyage,

– refleksy,

– ombre,

– ecaille,

– baleyage,

– imprinting.

Opisywane powyżej usługi oferowane są w większości salonów fryzjerskich, jak m.in. w salonie Czesanka, którego pełna oferta znajduje się pod adresem https://czesanka.com/imprinting/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć odpowiednie nagłośnienie na koncercie?
Jak stworzyć odpowiednie nagłośnienie na koncercie?
Jakość dźwięku odgrywa ważną rolę w codziennych sytuacjach podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki i to zarówno domu, jak i […]
Jak żyć z depresją?
Jak żyć z depresją?
W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z poważnymi problemami zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym. Nie mogąc sobie […]
Gdzie można położyć płytki?
Gdzie można położyć płytki?
Płytki to znakomite produkty do pokrywania powierzchni w niemal każdym pomieszczeniu, ponieważ charakteryzują się stylowym wyglądem i są stosunkowo odporne […]
Ostatnie wpisy