Jak przygotować smaczną pizzę?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przygotować smaczną pizzę?

Pizza to ulubione danie wielu osób. Można ją jeść na ciepło lub na zimno i jest łatwa w przygotowaniu. Pizza jest wykonana z ciasta o okrągłym kształcie, pokrytego sosem pomidorowym, serem i innymi składnikami.

Pizza istnieje od czasów starożytnych, ale została wymyślona przez Raffaele Esposito w Neapolu w 1889 roku.

Używaj składników wysokiej jakości

Nie musisz używać drogich składników, ale upewnij się, że używasz świeżych. Jeśli jest wybór między pomidorami z puszki a świeżymi, wybierz świeże. Jeśli nie ma wyboru, przejdź do pomidorów z puszki zamiast pasty.

Używaj dobrej jakości mąki

Kiedy robisz ciasto, używaj tylko wysokoglutenowej mąki, która nie pozostawi kawałków w cieście do pizzy (jak mąka AP). Upewnij się również, że wszystkie składniki są w temperaturze pokojowej przed zmieszaniem ich razem, aby łatwiej wchłaniały wodę i nie tworzyły grudek podczas wyrabiania.

Używaj drożdży, które są jeszcze aktywne 

Świeże drożdże działają lepiej niż suszone, ponieważ mają większą aktywność, co oznacza, że wyrosną szybciej i lepiej niż drożdże suszone (dlatego zawsze powinieneś mieć pod ręką świeże drożdże). Pamiętaj, aby przed użyciem sprawdzić datę ważności na opakowaniu!

Nie przepracuj ciasta 

Wyrabiając ciasto ręcznie lub przy użyciu miksera elektrycznego z przystawką do haka do ciasta, zatrzymaj się, gdy utworzy gładką kulę bez żadnych pęknięć lub szczelin.

Jeśli chcesz skosztować smacznej pizzy, to Rabka Zdrój jedzenie, jest miejscem, w którym zrealizujesz swój cel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety skóry ekologicznej
Zalety skóry ekologicznej
Skóra ekologiczna to materiał wykorzystywany powszechnie do produkcji różnych wyrobów galanteryjnych i nie tylko. Doskonałym przykładem jest choćby portfel Guess, […]
W czym do ślubu? Jaki samochód wybrać na ten wyjątkowy dzień?
W czym do ślubu? Jaki samochód wybrać na ten wyjątkowy dzień?
Zaręczone pary, planujące w niedługim czasie wziąć ślub, powinny koniecznie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego samochodu, który zawiezie ich do […]
Organizacja pogrzebu – kroki jakie należy dalej podjąć
Organizacja pogrzebu – kroki jakie należy dalej podjąć
W życiu każdego człowieka mają miejsce sytuacje nieoczekiwane, które często są również niezwykle trudne. Wymagają one zmierzenia się z wieloma […]
Ostatnie wpisy