Home>Technika i auto-moto>Klimatyzacja, czy nawiew – na co zwrócić uwagę podczas kupna samochodu?

Klimatyzacja, czy nawiew – na co zwrócić uwagę podczas kupna samochodu?

Przed podjęciem decyzji i ostatecznym kupnem samochodu, trzeba zawrócić uwagę na wiele znaczących kwestii. Chodzi przede wszystkim o wewnętrzne wyposażenie i samą budowę pojazdu, która może różnić się w zależności od wybranego modelu. Jednym z istotnych zagadnień jest to, jak realizowana jest wymiana powietrza we wnętrzu. Wykorzystuje się do tego zadania klimatyzację lub nawiew. Na które z rozwiązań warto się zdecydować?

Co będzie lepsze?

Zarówno jedno, jak i drugie działa na podobnych zasadach. Nawiew tak naprawdę sam w sobie jest rodzajem klimatyzacji. Jest to układ, poprzez który powietrze z zewnątrz dostaje się do środka, a następnie jest kierowane za pomocą manualnie ustawianych pokręteł, suwaków  i kratek. Temperatura nie jest zatem regulowana automatycznie, ale wymaga osobistej interwencji kierowcy, lub pasażera.

Klimatyzacja natomiast to dużo bardziej skomplikowany system, na który składa się kilka ważnych urządzeń. Wśród nich można wymienić chłodnicę, którą najpierw zakupuję się w sklepie takim jak np. https://www.franceauto.pl/chlodnica-skraplacz-klimatyzacji. W tym przypadku temperatura ustala się już automatycznie, ale minusem jest możliwość pojawienia się usterek, które będą wymagały specjalistycznego serwisowania.

Obydwa z rozwiązań dobrze wywiązują się ze swojego zadania, a to które wybierzemy zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od nas. Warto pamiętać, że cena auta bez klimatyzacji może być dużo niższa. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę, że taki system można zainstalować później. Przed kupnem samochodu dobrze jest rozważyć zatem wszystkie za i przeciw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =