Home>Hobby i sport>Jaką karmę wybrać dla młodego psa?

Jaką karmę wybrać dla młodego psa?

Posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zapewnienie naszemu czworonogowi warunków do właściwego rozwoju już na wczesnym etapie jego życia jest bardzo ważne. Dużą rolę odgrywa tutaj właściwe pożywienie. Dobrze zatem wiedzieć, jaka karma najlepiej sprawdzi się w przypadku młodego psa.

Odpowiednie cechy pożywienia

Właściwa karma, która zapewni naszemu przyjacielowi warunki do prawidłowego wzrostu, powinna mieć kilka cech. Przede wszystkim pożywienie musi być lekkostrawne. Szczenięta posiadają bowiem bardzo wrażliwy układ trawienny, dlatego należy zadbać, aby nie był on nadmiernie przeciążony. Młode psy mogą mieć również trudności z gryzieniem zbyt dużych kawałków. Właściwy pokarm powinien być zatem mocno rozdrobniony oraz miękki. W pierwszych tygodniach życia pupila dobrze jest moczyć karmę w mleku, jednak z czasem należy przechodzić już do podawania suchego jedzenia. W ten sposób zadbamy o uzębienie czworonoga i uchronimy je przed powstawaniem kamienia nazębnego.

Oczywiście bardzo istotny jest także bogaty skład karmy. Powinny znajdować się w niej wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Jednymi z najważniejszych są m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, które wpływają na prawidłowy rozwój układu nerwowego zwierzęcia. Biorąc pod uwagę różne aspekty, najlepiej jest kupić karmę z pewnego źródła, czyli sklepu wyspecjalizowanego w produktach dla zwierząt jak np. https://specdrob.pl/. W ten sposób mamy szansę odpowiednio zadbać o naszego przyjaciela i zapewnić mu idealne warunki do rozwoju.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =