Home>Hobby i sport>Co warto wiedzieć na początku przygody z kitesurfingiem?

Co warto wiedzieć na początku przygody z kitesurfingiem?

Kitesurfing to wyjątkowy sport, który dostarcza wspaniałych emocji. Aby rozpocząć przygodę z nim, należy zakupić lub wypożyczyć zestaw do nauki, czyli przynajmniej deskę z latawcem oraz kombinezon. Zanim zaczniesz uprawiać tę dyscyplinę, warto dowiedzieć się o niej kilku rzeczy. Wtedy łatwiej będzie zacząć, ale też porzucić niektóre złudzenia.

Od nauki na sucho do wodnych akrobacji

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nauka kitesurfingu zaczyna się od dawki teorii. W związku z tym nie sposób wejść w ten sport bez lekcji z instruktorem. Przedstawi on systemy bezpieczeństwa sprzętu oraz zasady ich działania, a także sposoby na przygotowanie deski. Na wodę trafisz dopiero na drugiej lub trzeciej lekcji.

Na początku jednak nie użyjesz do tego celu deski. Pierwsze próby na wodzie odbywają się wyłącznie z użyciem latawca. Wbrew pozorom sport nie wymaga dużej siły. W związku z tym sprawdzisz się w nim nawet, jeśli nie imponujesz tężyzną fizyczną. Siła rąk niezbędna jest tylko do prowadzenia latawca. Aby dobrze przygotować się do kitesurfingu można wykupić kurs, jak i udać się na indywidualne lekcje z instruktorem. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku dyscypliny, jaką jest  kitesurfing cena szkolenia jest podobna do kwot wydawanych w przypadku innych zajęć wodnych. Lekcje można pobierać zarówno w Polsce, jak i na wyjazdach zagranicznych. Niemniej, emocje, jakich dostarcza ten sport są naprawdę ekscytujące, a każdy, kto doświadczył uczucia unoszenia się na wodzie poleca go bez mrugnięcia okiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =