Home>Technika i auto-moto>Dokumenty potrzebne do importu aut z USA

Dokumenty potrzebne do importu aut z USA

Import samochodów z zagranicy jest w Polsce popularnym rozwiązaniem, które z jednej strony pozwala na zakup auta w atrakcyjnej cenie, a z drugiej na zdobycie modelu, który nie jest dostępny w naszym kraju. W szczególności dotyczy to samochodów z USA. Tamtejsze pojazdy są dość wyjątkowe jak na europejskie standardy, ich wielkość oraz charakter sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. 

Przez ocean do Polski

Import samochodu zza oceanu rozpoczyna się od wyboru marki oraz modelu, którym jesteśmy najbardziej zainteresowani. Następnym etapem kupno pojazdu  jest skompletowanie wymaganej dokumentacji. Kiedy auto zostanie przetransportowane do Polski należy je zarejestrować, co w wielu wypadkach możliwe jest dopiero po przeprowadzeniu prac adaptacyjnych. Sprawa wygląda podobnie z autami z USA uszkodzonymi w czasie ich użytkowania przez amerykańskich właścicieli. Z tym wyjątkiem, że przed rejestracją auta wszystkie usterki muszą zostać usunięte.

Wymagana dokumentacja

Najważniejszym dokumentem przy sprowadzaniu auta z USA jest dowód zakupu. Powinien on zawierać dane osoby kupującej oraz sprzedającego, a także nazwę producenta, typ i rok produkcji pojazdu, numer VIN oraz cenę, datę i podpis. Ponadto koniecznie należy wypełnić deklarację dot. towarów niebezpiecznych. Zalicza się do nich takie elementy samochodu jak poduszka powietrzna czy akumulator.

Dodatkowo wymagana jest także deklaracja eksportowa nadawcy, dotyczy ona wszystkich wysyłek o wartości ponad 1500$ lub towarów wymagających specjalnego zezwolenia. Każde auto w USA ma nadany tytuł własności, to kolejny wymagany dokument. W przypadku nowych aut nazywa się on świadectwem pochodzenia. O wszystkich niezbędnych formalnościach można dowiedzieć się także na  https://www.amer-auto.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =