Prześcieradło z kory – gwarancja przyjemnego snu
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prześcieradło z kory – gwarancja przyjemnego snu

Wiele osób decydujących się na zakup pościeli i prześcieradeł stawia na produkty wykonane z tak zwanej kory. Nie chodzi tu oczywiście o korę z drzewa, lecz o pewien rodzaj tkaniny bawełnianej. Jakie są zalety prześcieradeł z kory?

Otóż prześcieradła i poszewki z kory przede wszystkim pomagają oszczędzić czas. Kiedy je upierzemy, po wyschnięciu. nie ma potrzeby ich prasowania. Co jeszcze przemawia za akcesoriami łóżkowymi z kory?

Mówiąc krótko – wysoka jakość. Kora jest po prostu swego rodzaju odmianą bawełny. Różni się ona oczywiście od klasycznych przedstawicieli tej tkaniny, niemniej jednak zachowuje wszystkie jej wartościowe zalety. Akcesoria z kory pomagają przez cały czas spędzony na sen utrzymać optymalną temperaturę naszego ciała z zachowaniem oczywiście typowej dla bawełny przewiewności. Dodatkową zaletą bawełny jako materiału jest to, że niemalże nigdy nie uczula. Jest to bardzo neutralny materiał, w związku z czym większość alergików może się zdecydować na akcesoria z kory.

Powierzchnia kory jest szorstka. Nazywa się to fachowo 'powierzchnią gofrowaną’. Nie powoduje to jednak żadnego dyskomfortu, a wręcz przeciwnie – zapewni przyjemne doznania w czasie snu.

Łatwo zadbać także o higienę akcesoriów z kory. Pranie ich nie jest obłożone jakimiś specjalnymi wymaganiami – zawsze warto jednak stosować się do zaleceń producenta w tej materii.

Każdy sklep internetowy pościel zawiera w swojej ofercie oraz szeroki wybór prześcieradeł wykonanych z kory. Jeśli poświęcisz trochę czasu na poszukiwania, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów można stworzyć swoją suknię na ślub?
Z jakich materiałów można stworzyć swoją suknię na ślub?
Moda z zakresu tematyki ślubnej jest w ostatnich latach bardzo tolerancyjna, dlatego obecnie nie istnieje właściwie materiał, z którego nie […]
Kto może zostać mówcą motywacyjnym?
Kto może zostać mówcą motywacyjnym?
Mówca motywacyjny to zawód, pasja, czy też ścieżka kariery, która stała się w ostatnich latach niezwykle popularna. Mówca motywacyjny to […]
Jak stworzyć odpowiednie nagłośnienie na koncercie?
Jak stworzyć odpowiednie nagłośnienie na koncercie?
Jakość dźwięku odgrywa ważną rolę w codziennych sytuacjach podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki i to zarówno domu, jak i […]
Ostatnie wpisy