Home>Człowiek i styl>Jak poprawnie chodzić w szpilkach?

Jak poprawnie chodzić w szpilkach?

Szpilki to jedne z najbardziej seksownych butów damskich. Są one zakładane przeważnie na eleganckie i uroczyste okazje, choć zdarza, że niektóre panie noszą je nawet na co dzień do stylizacji mniej formalnych. Jest to jednak rzadkość, ponieważ chodzenie w tym specyficznym obuwiu nie jest najłatwiejsze do opanowania. Młode, początkujące kobiety powinny koniecznie pomyśleć o sandałach na szpilce, które wprost idealnie nadają się do nauki oraz praktykowania tej sztuki. 

Obuwie musi być dobrej jakości 

Aby nauczyć się prawidłowo chodzić w szpilkach, należy przede wszystkim kupić buty z dobrego materiału i osadzone na stabilnej konstrukcji. Nie mogą one też posiadać obcasa wyższego aniżeli 12 cm. Na początku trzeba stawiać wyłącznie małe oraz równe kroki, a także dbać o to, aby nogi znajdowały się maksymalnie blisko siebie. Wskazane jest ich delikatne krzyżowanie, gdyż skutkuje ono nieznacznym kołysaniem się bioder. Duże znaczenie ma kontrola kolan pod kątem ich nadmiernego zginania się, bo wygląda to dosyć komicznie. Kluczowa zasada głosi, że pierwsza ma zostać postawiona pięta, a dopiero w dalszej kolejności palce.

W trakcie chodzenia wskazane jest natomiast przenoszenie ciężaru ciała bezpośrednio na palce. Zaleca się, aby ćwiczyć regularnie przed lustrem w celu łatwiejszego dostrzeżenia błędów, co pozwoli je szybciej wyeliminować. W kolejnym etapie można z powodzeniem zdecydować się na krótki spacer w szpilkach po okolicy swojego domu. Jeśli chcemy kupić ładne pierwsze szpilki fuksja, bordo i czerń to kolory, które będą najbardziej modne w tym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + osiem =