Home>Technika i auto-moto>Co obejmuje serwisowanie pojazdu?

Co obejmuje serwisowanie pojazdu?

Jednym z niezbędnych warunków prawidłowego funkcjonowania każdego pojazdu jest jego regularne serwisowanie. Powinno ono polegać nie tylko na standardowej wymianie oleju w silniku, ale również na kompleksowym sprawdzeniu wszystkich podzespołów. Z tego względu zaleca się wykonywanie omawianej czynności w autoryzowanych warsztatach. Jeśli chodzi o serwis DAF to marka popularnych samochodów ciężarowych, których przeglądów technicznych można z powodzeniem dokonywać w wielu punktach na terenie całego kraju. 

Warto zaufać specjalistom 

Serwisowanie należy przeprowadzać średnio raz na 15 000 km, zwłaszcza w sytuacji, gdy pojazd jest nieustannie eksploatowany i narażony na duże obciążenia (auta ciężarowe, firmowe itp.). Niezależnie jednak od przebiegu, warto oddać samochód do warsztatu minimum raz w roku, bo w znacznym stopniu ogranicza to ryzyko poważnej awarii i wypadku na drodze. Podczas przeglądu konieczna jest oczywiście wymiana oleju silnikowego, a ponadto bardzo wnikliwa kontrola stanu hamulców, całego układu zawieszenia, opon, akumulatora, wszelkich sprzętów elektrycznych, a także oświetlenia.

Z pewnością nie obejdzie się również bez weryfikacji ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych oraz wymiany filtrów (oleju, paliwa, kabinowego itp.), zużytych świec zapłonowych i paska rozrządu. Zazwyczaj zachodzi też potrzeba konserwacji klem akumulatora i wszelkich zacisków oraz regulacji luzów zaworowych i hamulca postojowego. Jeśli użytkujemy na co dzień samochód ciężarowy i interesuje nas profesjonalny serwis MAN to pojazdy, których przeglądy można przeprowadzić w wyjątkowo wielu punktach autoryzowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 18 =