Home>Człowiek i styl>Czego unikać podczas menstruacji?

Czego unikać podczas menstruacji?

Wszystkie kobiety, które zaczęły miesiączkować i nie przeszły jeszcze menopauzy, wiedzą, że kilka dni w miesiącu jest trudniejsze od pozostałych. Oczywiście w zależności od konkretnej jednostki menstruacja może być mniej lub bardziej dokuczliwa. Warto jednak pamiętać, że przez te dni nie należy wykonywać pewnych czynności, ponieważ organizm jest osłabiony, a ciało bardziej wrażliwe na ból.

Przede wszystkim nie zapomnij wyposażyć się w odpowiednią ilość środków higienicznych. Możesz je znaleźć w każdej drogerii, markecie, na stacji benzynowej, czy też w aptece. Możesz znaleźć tampony w cenie wyższej lub niższej – sprawdź, gdzie są w najkorzystniejszej ofercie.

Zadbaj o siebie i bądź dla siebie wyrozumiała 

Podczas menstruacji możesz reagować przesadnie na różne sytuacje. Nie przejmuj się tym! Najważniejsze to pamiętać, że okres szybko się skończy i wszystko wróci do normy. Przez te kilka dni staraj się jednak unikać wody o bardzo wysokiej temperaturze – będzie ona przyczyną większego krwawienia. Jeżeli masz ochotę na poleżenie w wannie – nic nie stoi na przeszkodzie, pod warunkiem, że woda nie będzie gorąca.

Pamiętaj, żeby tampony lub podpaski zmieniać maksymalnie co 3-5 godzin, nawet, jeśli ilość krwi jest niewielka. W przeciwnym razie narażasz się na różnego rodzaju infekcje intymne. Unikaj również zabiegów, takich jak wosk lub wyrywanie zębów. W tym okresie będą one jeszcze boleśniejsze, a dodatkowo podczas miesiączki może nastąpić zmniejszenie krzepliwości krwi. Staraj się także unikać nadmiernej aktywności fizycznej – nie ma nic złego w uprawianiu sportu, ale typowo wysiłkowe ćwiczenia postaraj się przełożyć na inny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + dwanaście =