Home>Technika i auto-moto>Montaż klimatyzatora – o czym należy pamiętać?

Montaż klimatyzatora – o czym należy pamiętać?

Klimatyzacja w domu jednorodzinnym to rozwiązanie, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu, że wspomniany system skutecznie schładza powietrze w upalne dni, dając tym samym upragnione orzeźwienie i poprawiając samopoczucie. Jednocześnie jest w stanie oczyścić powietrze ze szkodliwych dla zdrowia substancji oraz w wydajny sposób ogrzać wnętrza w okresie zimowym (model z rekuperacją). Oczywiście podczas montażu klimatyzatora trzeba koniecznie pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach.

Pompa skroplin to pożyteczny dodatek

Decydując się na zamontowanie klimatyzacji we własnym obiekcie mieszkalnym, należy przede wszystkim zachować szczególną ostrożność przy wyjmowaniu urządzenia z opakowania, tak aby zminimalizować ryzyko przerwania szczelności układu. Często dochodzi bowiem do uszkodzenia przewodu freonowego, który zapewnia prawidłowy przepływ czynnika chłodniczego.

Druga istotna sprawa to wybór właściwego miejsca na główną jednostkę zewnętrzną. Musi ona zostać zainstalowana w zacienionym punkcie domu z uwzględnieniem wszystkich odległości od przeszkód zawartych w instrukcji (okien, drzwi, dachu itp.). Należy ją również wyposażyć w pompę skroplin, czyli specjalistyczny sprzęt przeznaczony do odprowadzania wody z układu. W przeciwnym razie wzrasta zagrożenie w postaci zniszczenia klimatyzatora, zalania danego pomieszczenia czy wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Wyjątkowo funkcjonalne pompki skroplin znajdziemy w ofercie tego profesjonalnego sklepu online: https://www.sauermann.com.pl/. Dodajmy, że po zamontowaniu omawianego systemu zaleca się owinięcie rurek freonowych materiałem izolacyjnym i ostateczne zweryfikowanie szczelności pod okiem fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =