Home>Technika i auto-moto>Worki do mięsa – jaka jest ich funkcja?

Worki do mięsa – jaka jest ich funkcja?

Dlaczego są używane?

Worki na mięso służą do chłodzenia surowego mięsa, drobiu i ryb. Jest to torba materiałowa wykonana z mocnej tkaniny lub tworzywa sztucznego. Materiał, z którego wykonana jest torba, powinien być odpowiednio gruby, aby mógł wytrzymać niskie temperatury panujące wewnątrz lodówki. Torby te mają różne rozmiary i kształty i są używane do przechowywania różnych rodzajów artykułów spożywczych.

Główną zaletą stosowania worków do mięsa jest to, że pomagają one utrzymać świeżość mięsa i zapobiegają rozwojowi bakterii na mięsie podczas przechowywania w lodówce. Fakt, że są one wykonane z grubego plastiku oznacza, że są również łatwe do czyszczenia i ponownego użycia, gdy skończysz z nimi.

Substytuty

Jeśli nie masz żadnych torebek na mięso lub chcesz mieć pewność, że Twoje jedzenie pozostanie tak świeże, jak to tylko możliwe, istnieje kilka innych opcji przechowywania mięsa w lodówce:

– Folia plastikowa – Folia plastikowa może działać dobrze do utrzymywania gotowanych mięs w świeżości w lodówce, ale może nie być w ogóle skuteczna, gdy jest używana na surowym mięsie, ponieważ ma tendencję do przyklejania się do powierzchni mięsa i rozdzierania, jeśli spróbujesz ją usunąć.

– Ręczniki papierowe – Ręczniki papierowe nie są zalecane do przechowywania gotowanego lub surowego mięsa, ponieważ mają tendencję do wchłaniania wilgoci z powierzchni produktu i powodują rozwój bakterii.

– Folia aluminiowa – Folia aluminiowa również pochłania wilgoć z powierzchni, jak ręczniki papierowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 9 =