Home>Człowiek i styl>Eleganckie kreacje dziecięce na szczególne okazje

Eleganckie kreacje dziecięce na szczególne okazje

Nie jest łatwo przekonać dzieci do włożenia eleganckich ubrań – zapięte pod szyję bluzeczki z kołnierzykami czy spódnice z nieprzyjemnego w dotyku materiału nie cieszą się powodzeniem wśród maluchów. Zresztą trudno im się dziwić, dla nich rodzinne uroczystości są okazją do wspólnej zabawy z rzadko spotykanymi kuzynami albo do biegania pomiędzy ciociami, wujkami i dalszymi krewnymi, więc oczywiste jest, że niewygodne ubrania nie wzbudzają ich entuzjazmu jeszcze bardziej niż zwykle. Jednak czasem sytuacja wymaga, by nawet najmłodsi wyglądali elegancko i adekwatnie do sytuacji. Jak wybrać strój, który będzie jednocześnie wygodny i gustowny?

Jak wybrać ubrania dla dzieci na wesele albo święta?

Do wybierania kreacji na wyjątkowe okazje warto zaprosić też dzieci, by same mogły zdecydować, w czym mają ochotę iść. Możemy przygotować kilka stylizacji i zaproponować maluchowi, by wybrał tą, która mu się najbardziej podoba – taka możliwość wyboru sprawi, że nasza pociecha będzie się mniej buntować, a może nawet chętnie założy stworzoną częściowo przez siebie stylizację. Warto też pamiętać, że ubrania dziecięce mają być przede wszystkim wygodne. Koszule dla chłopca niech będą z przewiewnego, miękkiego w dotyku materiału, a dziewczęce sukienki na tyle luźne, by nie krępowały ruchów.

Możemy także dobrać dodatki z ulubionymi postaciami z bajek, świetnie sprawdzą się w tej roli muchy, krawaty czy szelki do spodni. Z kolei spódniczka dla dziewczynki może być w ulubionym kolorze małej damy, a zależnie od okazji także we wzory albo motywy roślinne czy zwierzęce. Pamiętajmy, że dzieci to nie dorośli, nie zniosą spokojnie niewygodnego stroju przez kilka godzin, więc dobrze jest zadbać o ich komfort podczas uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =