Home>Człowiek i styl>Buty trekkingowe – jak wybrać najlepsze?

Buty trekkingowe – jak wybrać najlepsze?

Istnieje wiele więcej do wyboru odpowiednich butów niż tylko wybór koloru. Jeśli zamierzasz uprawiać trekking, będziesz potrzebował solidnej pary butów, które wytrzymają każdy rodzaj terenu.

Istnieje kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie butów trekkingowych:

Dopasowanie 

Buty powinny pasować do Twoich stóp jak rękawiczka, nie powodując bólu. Musisz chodzić w nich przez co najmniej 30 minut, aby upewnić się, że nie ma żadnych gorących punktów lub tworzących się pęcherzy. Możesz również przymierzyć inną parę butów w sklepie, jeśli ta, którą wybrałeś nie czuje się dobrze na Twoich stopach.

Wodoszczelność 

Wodoodporność jest ważna, jeśli zamierzasz wędrować w deszczowej pogodzie lub na dużych wysokościach. 

Izolacja 

Jeśli planujesz wędrówki w zimnym klimacie, powinieneś zaopatrzyć się w parę butów z dobrą izolacją termiczną .Jeśli planujesz wędrówki w gorącym klimacie, powinieneś dostać parę butów z dobrą cyrkulacją powietrza.

Trakcja

Trakcja jest ważna podczas wędrówek po śliskich powierzchniach, takich jak błoto, śnieg lub lód. Niektóre buty turystyczne mają podeszwę z wypustkami, która zapewnia dobrą trakcję, podczas gdy inne mają gładką lub lepką gumową podeszwę. Możesz również dostać buty trekkingowe z metalowymi ćwiekami, które zapewniają doskonałą trakcję na śliskich powierzchniach.

Wsparcie

Wsparcie to coś, co różni się w zależności od producenta i modelu. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, ile wsparcia da twój but, jest zapytanie kogoś, kto już go kupił lub spojrzenie na recenzje online. Najlepsze buty turystyczne będą miały duże wsparcie. 

Bogaty wybór butów trekkingowych znajdziesz się m.in. pod niniejszym adresem internetowym https://www.nagaba.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 12 =