Buty trekkingowe – jak wybrać najlepsze?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty trekkingowe – jak wybrać najlepsze?

Istnieje wiele więcej do wyboru odpowiednich butów niż tylko wybór koloru. Jeśli zamierzasz uprawiać trekking, będziesz potrzebował solidnej pary butów, które wytrzymają każdy rodzaj terenu.

Istnieje kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie butów trekkingowych:

Dopasowanie 

Buty powinny pasować do Twoich stóp jak rękawiczka, nie powodując bólu. Musisz chodzić w nich przez co najmniej 30 minut, aby upewnić się, że nie ma żadnych gorących punktów lub tworzących się pęcherzy. Możesz również przymierzyć inną parę butów w sklepie, jeśli ta, którą wybrałeś nie czuje się dobrze na Twoich stopach.

Wodoszczelność 

Wodoodporność jest ważna, jeśli zamierzasz wędrować w deszczowej pogodzie lub na dużych wysokościach. 

Izolacja 

Jeśli planujesz wędrówki w zimnym klimacie, powinieneś zaopatrzyć się w parę butów z dobrą izolacją termiczną .Jeśli planujesz wędrówki w gorącym klimacie, powinieneś dostać parę butów z dobrą cyrkulacją powietrza.

Trakcja

Trakcja jest ważna podczas wędrówek po śliskich powierzchniach, takich jak błoto, śnieg lub lód. Niektóre buty turystyczne mają podeszwę z wypustkami, która zapewnia dobrą trakcję, podczas gdy inne mają gładką lub lepką gumową podeszwę. Możesz również dostać buty trekkingowe z metalowymi ćwiekami, które zapewniają doskonałą trakcję na śliskich powierzchniach.

Wsparcie

Wsparcie to coś, co różni się w zależności od producenta i modelu. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, ile wsparcia da twój but, jest zapytanie kogoś, kto już go kupił lub spojrzenie na recenzje online. Najlepsze buty turystyczne będą miały duże wsparcie. 

Bogaty wybór butów trekkingowych znajdziesz się m.in. pod niniejszym adresem internetowym https://www.nagaba.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Torba na ramię, czy plecak – jaki element wybrać?
Torba na ramię, czy plecak – jaki element wybrać?
Torba lub plecak to niezbędny element stroju na co dzień. Jest to nie tylko świetny dodatek stylistyczny, ale także przede […]
Szczegółowo przemyślane podarunki ze zindywidualizowanym wykończeniem
Artykuły personalizowane zyskują coraz większą popularność. Duże znaczenie mają szczególnie w podejmowanych działaniach marketingowych, ponieważ w charakterystyczny sposób identyfikują daną […]
Dekoracje, dzięki którym Twój dom nabierze świątecznego charakteru
Dekoracje, dzięki którym Twój dom nabierze świątecznego charakteru
Kilka prostych, świątecznych dekoracji może dodać odrobinę świąteczności do Twojego domu. Oto kilka prostych sposobów, aby poczuć ducha: Powieś wieniec […]
Ostatnie wpisy