Home>Technika i auto-moto>Do czego służą głowice termostatyczne?

Do czego służą głowice termostatyczne?

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w domach i mieszkaniach jest możliwe przede wszystkim dzięki właściwej regulacji dopływu ciepła z głównej instalacji grzewczej. Zadanie to jest realizowane poprzez użycie specjalnych termostatów i regulatorów pokojowych. Na szczególną uwagę zasługuje głowica termostatyczna wifi, montowana bezpośrednio przy grzejniku. Jej zadaniem jest sterowanie mocą tego urządzenia, co odbywa się wskutek przymykania albo otwierania przepływu wody. 

Niewielkie urządzenia, od których zależy nasz komfort cieplny

Głowica termostatyczna pozwala idealnie dostosować temperaturę panującą w danym wnętrzu do wymagań domowników. Instaluje się ją zazwyczaj na samym zaworze, ewentualnie w niewielkim oddaleniu od niego (jeśli np. grzejnik znajduje się w miejscu znacznie utrudniającym obieg powietrza). Działa ona na takiej zasadzie, że w momencie przekręcenia pokrętła w prawą stronę zawór jest otwierany i przepływ wody natychmiast zwiększa się (w sytuacji, gdy odczuwamy chłód), natomiast wskutek przekręcenia go w lewym kierunku przepływ jest zamykany (kiedy jest nam zbyt ciepło).

Jeśli chodzi o zakres regulacji temperatury, to w większości urządzeń dostępnych na rynku cyfra 5 oznacza maksymalną moc cieplną grzejnika, pozycja numer 3 gwarantuje temperaturę na poziomie około 20-21 stopni Celsjusza, a najniższa wartość (1) pozwala nam obniżyć temperaturę nawet do 10-15 stopni (oczywiście w zależności od warunków pogodowych panujących na zewnątrz). Co istotne, wbudowany czujnik nieustannie monitoruje temperaturę we wnętrzu i porównuje ją z tą ustawioną na pokrętle. Będąc w sklepie, zwróćmy szczególną uwagę na głowicę Netatmo, gdyż jest ona uznawana za wyjątkowo niezawodną, a jednocześnie prostą w obsłudze.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − szesnaście =