Czym jest windsurfing i dlaczego warto się tym zainteresować?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest windsurfing i dlaczego warto się tym zainteresować?

Windsurfing to powierzchniowy sport wodny, który łączy w sobie elementy surfingu i żeglarstwa. Składa się z deski, która jest holowana przez poruszający się wiatr. Windsurfing pozytywnie wpływa na zdrowie ponieważ wyrabia kondycję i poprawia wytrzymałość. Może być również świetnym sposobem na rozładowanie stresu i poprawę nastroju. Ponadto, windsurfing jest doskonałym sportem dla osób, które chcą pozostać w formie, a jednocześnie cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu.

Kto uprawia windsurfing?

Windsurfing jest przeważnie podejmowany w sposób niekonkurencyjny dla rekreacji lub transportu. Wyścigi mogą być zarówno rekreacyjne, gdzie uczestnicy ścigają się ze sobą w równoległych kursach, często na otwartej wodzie; lub konkurencyjne, gdzie celem jest dla jednego zawodnika do wyścigu z zegarem lub innym przeciwnikiem. Formaty zawodów różnią się od prostych wyścigów na czas do wieloetapowych wydarzeń obejmujących wstępne rundy kwalifikacyjne i półfinały lub finały.

Historia

Historia windsurfingu zaczyna się od wynalezienia deski przez Toma Simsa w 1961 roku. Sport ten stał się popularny w latach sześćdziesiątych wraz z pojawieniem się polietylenowych desek, masztów z włókna szklanego i syntetycznej linki zwanej „spectra”. W latach siedemdziesiątych sport ten został zrewolucjonizowany przez technologię płetw Jima Drake’a oraz płetwy Larry’ego Bertlemanna wykorzystujące obróbkę CNC, dzięki czemu deski mogły być lżejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dziś jest wielu producentów, marek i kształtów desek dostępnych nie tylko do wyścigów, ale także do cruisingu i freestyle’u.

Jak nauczyć się windsurfingu?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to odwiedzić szkołę windsurfingu. To może być świetny sposób, aby nauczyć się podstaw tego sportu i uzyskać wskazówki dotyczące wyboru sprzętu i jak wybrać instruktora, który pomoże Ci postępy szybko. Będziesz chciał się upewnić, że ktokolwiek uczy cię jest wykwalifikowany, doświadczony i ma zrozumienie swoich celów w nauce windsurfingu. Wejdź na stronę https://www.easy-surfcenter.pl/kursy-windsurfingu aby zapisać się na kurs.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Psycholog dziecięcy – co warto o nim wiedzieć?
Psycholog dziecięcy – co warto o nim wiedzieć?
Psychologowie dziecięcy to specjaliści, którzy zajmują się problemami dzieci. Pomagają rodzicom zrozumieć zachowanie dzieci, uczą je radzić sobie z trudnościami […]
Fotel bujany, czyli modne wyposażenie wnętrz
Fotel bujany, czyli modne wyposażenie wnętrz
Urządzasz właśnie swój salon i zastanawiasz się jak go umeblować? A może chcesz coś w nim zmienić, nadać mu nowego […]
Kim jest i na co może sobie pozwolić komornik sądowy?
Kim jest i na co może sobie pozwolić komornik sądowy?
Komornik jest funkcjonariuszem publicznym, który działa przy konkretnym sądzie rejonowym. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie egzekucji sądowych mających na celu […]
Ostatnie wpisy