Home>Hobby i sport>Z czego składa się strój do taekwondo?

Z czego składa się strój do taekwondo?

Obecnie mamy do czynienia w naszym kraju z modą na uprawianie różnych sztuk walki. Dużą popularnością cieszy się m.in. taekwondo, czyli technika wywodząca się z Korei, w której zawodnicy wykorzystują podczas potyczki zarówno ręce, jak i nogi. Podstawą jest tutaj nieustanne samodoskonalenie, a także unikanie zachowań typowo egoistycznych na rzecz przyjaźni. Oczywiście główny warunek uczestniczenia w profesjonalnych treningach taekwondo to posiadanie odpowiedniego stroju, zwanego fachowo dobokiem. 

Trzy główne elementy

Taekwondo jest sztuką walki idealną zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, ponieważ w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy kondycji, a dodatkowo uczy licznych zasad moralnych przydatnych w dorosłym życiu. Standardowy strój wymagany w tej dyscyplinie to dobok, którego podstawowym komponentem są spodnie dopasowane do ciała, ale jednocześnie nie krępujące nadmiernie ruchów (tzw. Ha-i). Przeważnie posiadają one klin w nogawkach ułatwiający wykonywanie rozmaitych technik nożnych.

Oprócz tego istotną rolę ogrywa dosyć luźna i lekka bluza Sang-i z siateczką wentylacyjną, pozbawiona jakichkolwiek zamków czy rzepów. Zapewnia ona maksymalny komfort w trakcie walki i zazwyczaj ma wyhaftowane logo na piersi. Ostatni ważny akcent to specjalny pas Ti o szerokości 5 centymetrów – koniecznie w kolorze zależnym od posiadanego stopnia umiejętności (dla początkujących biały, a dla najbardziej zaawansowanych czarny). Dodatkowo cały ubiór powinien być wzbogacony o wytrzymałe ochraniacze na stopy, głowę, przedramiona, tułów oraz obszar krocza. Wszystkie wymienione powyżej elementy stroju taekwondo kupimy online na: https://tkdwear.com/pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − sześć =