Home>Hobby i sport>Czy trening można zacząć w każdym wieku?

Czy trening można zacząć w każdym wieku?

Aktywność fizyczna to sposób na smukłą, zgrabną sylwetkę i zdrowie całego organizmu. Ćwiczyć mogą i powinni wszyscy. Nie liczy się wiek ani moment rozpoczęcia treningów. Ważne natomiast jest odpowiednie dostosowanie ćwiczeń i ich intensywności do aktualnego stanu zdrowia. W wyborze odpowiedniego rodzaju aktywności dla seniorów pomóc mogą doświadczeni w pracy z osobami starszymi trenerzy personalni.

Senior w wielkim mieście – gdzie i jak ćwiczyć?

Trening dla seniorów w Łodzi to nie tylko regularne wizyty na sali ćwiczeń. Miasto oferuje swoim mieszkańcom wiele pięknych parków, a w nich nowoczesne sprzęty do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Dlatego też ze swoim trenerem umówić można się w studio treningowym albo udać się razem na spacer w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Na łonie natury ćwiczyć można także w większych grupach. Możliwe jest również przeprowadzenie sesji treningowej we własnym ogródku.

Ćwiczenia z profesjonalnym trenerem personalnym to dla seniorów gwarancja bezpieczeństwa i indywidualnie dostosowany program ćwiczeń. Usprawnią one cały aparat ruchu, sprawią, że ciało stanie się silniejsze i bardziej elastyczne. Regularne ćwiczenia pomogą też zapobiegać otyłości, poprawią i stabilizują ciśnienie krwi oraz wpłyną na obniżenie złego cholesterolu we krwi. Zmniejszą dokuczliwe objawy bólowe pleców, kręgosłupa i stawów. Poprawiają samopoczucie nie tylko fizyczne. Redukując objawy związane ze stresem i regulując sen, wpływają też korzystnie na poziom hormonów szczęścia i ogólne zadowolenie z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − pięć =