Home>Hobby i sport>Pielęgnacja ogrodu – co powinniśmy robić, aby zachować jego piękno?

Pielęgnacja ogrodu – co powinniśmy robić, aby zachować jego piękno?

Pielęgnacja ogrodu to praca sezonowa. Jest wiele rzeczy, które należy zrobić, aby ogród wyglądał jak najlepiej przez cały rok. Większość z tych zadań jest prosta i łatwa do wykonania, ale wymagają one trochę czasu z Twojej strony. Jeżeli jednak go nie masz to może warto zatrudnić specjalistów, których zawodem jest pielęgnacja ogrodów Kraków posiada wiele takich osób w swoim mieście.

Oto kilka wskazówek, jak utrzymać wspaniały wygląd ogrodu:

Usuń martwe kwiaty i liście z roślin

Martwe kwiaty mogą przyciągać do ogrodu owady i szkodniki. Liście spadające z drzew mogą powodować bałagan w trawie lub na rabatach kwiatowych, dlatego najlepiej usuwać je jak najszybciej.

Regularnie koś trawnik

Trawniki powinny być koszone co najmniej raz w tygodniu w miesiącach letnich, jeśli nie częściej, w zależności od tego, jak szybko rosną w Twojej okolicy i ile masz czasu na to zadanie. Kosiarki mogą być głośnymi i śmierdzącymi maszynami, ale są również jednym z najważniejszych narzędzi do utrzymania zdrowego trawnika, który nie wymaga dużego podlewania ani nawożenia przez cały rok. Należy również regularnie sprawdzać, czy nie ma chwastów; ich ręczne wyrywanie lub stosowanie herbicydów, pomoże zapobiec przejęciu trawnika przez chwasty.

Przycinaj swoje rośliny

Przycinaj drzewa z dala od chodników i patio, aby nie blokowały światła słonecznego. Możesz również przyciąć wierzchołki drzew, aby nie rosły zbyt wysoko i nie zacieniały innych części podwórka. Regularnie przycinaj rośliny, zwłaszcza jeśli kwitną; pomoże to zachować im zdrowie i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + dwadzieścia =