Home>Wszystko wokół domu>Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu dla naszej pociechy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu dla naszej pociechy?

Wybierając basen ogrodowy dla dziecka, warto zadbać o to, by był on przede wszystkim bezpieczny. Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy. Na rynku znajdziemy sporo produktów, które powinny spełnić oczekiwania małych miłośników wodnych kąpieli. Do wyboru mamy popularne dmuchańce, baseny stelażowe lub wodne place zabaw, które są szczególnie polecane dla najmniejszych pociech.

Dopasuj basen do wieku dziecka

Warto wiedzieć, że nie ma uniwersalnych modeli. Inny kupujemy dla dzieci, które są w wieku 2-3 lat, jeszcze inny dla starszych pociech. W przypadku maluchów najlepiej sprawdzają się niewielkie baseny dmuchane. Podstawą bezpiecznego użytkowania jest ustawienie ich w odpowiednim miejscu. Specjaliści zalecają wybór miękkiego podłoża takiego jak trawnik. W razie potrzeby możemy zastosować specjalne maty, które poprawią bezpieczeństwo. Postawienie basenu np. na kostce brukowej może zakończyć się twardym upadkiem. To z kolei może prowadzić do pojawienia się bolesnych kontuzji. Do zalet basenów dmuchanych zaliczyć możemy łatwość ustawienia i szybkość rozkładania. Niewątpliwą wadą jest podatność na uszkodzenia.

Wśród starszych dzieci dużą popularnością cieszą się baseny rozporowe z dmuchanym kołnierzem, które gwarantują pełne bezpieczeństwo i wiele frajdy z zabawy. Zakup takiego produktu umożliwi nie tylko pierwsze próby pływania, ale także możliwość nauki nurkowania. Wadą w tym przypadku będzie dość problematyczna wymiana wody. Do zalet zaliczymy bez wątpienia fakt, że zmieści się w nich więcej osób, są idealne dla kilkuosobowych rodzin. To gwarancja miło spędzonego czasu, która zminimalizuje uciążliwości z jakimi musimy się zmagać w upalne, bezchmurne dni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − jeden =