Czy jest możliwe nauczyć się rachunkowości samemu?
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy jest możliwe nauczyć się rachunkowości samemu?

Jest to możliwe, ale nie jest to łatwe. Księgowość to zawód, który wymaga znacznego wykształcenia i treningu. Chociaż możliwe jest, aby nauczyć się rachunkowości na własną rękę, większość ludzi, którzy pracują jako księgowi zdobyli certyfikat lub stopień w rachunkowości.

Czy zawód księgowego jest dla mnie?

Ciężko jest nauczyć się księgowości samemu. Jeśli nie jesteś osobą bardzo zorganizowaną i nie lubisz czytać i uczyć się, to może to nie być najlepsza kariera dla Ciebie. Księgowość to zawód, który wymaga dużej organizacji i dbałości o szczegóły. Jest też trudny, bo większość osób, które są samoukami w księgowości nie wie od czego zacząć. Nie wiedzą, czego jeszcze nie wiedzą lub gdzie są słabe w swojej bazie wiedzy. To utrudnia im wypełnianie luk w miarę upływu czasu.

Jeśli więc myślisz o samodzielnej nauce księgowości, oto kilka wskazówek:

  • Zrób przegląd tego, co wiąże się z nauką księgowości, zanim zaczniesz się uczyć!
  • Upewnij się, że rozumiesz podstawowe zagadnienia matematyczne, takie jak ułamki i liczby dziesiętne (procenty również).
  • Studiuj ogólne koncepcje biznesowe, takie jak wskaźniki (analiza wskaźnikowa), sprawozdania finansowe (bilans) i sprawozdania z przepływów pieniężnych (rachunek zysków i strat). Te rzeczy ułatwią Ci zrozumienie, jak działają firmy i dlaczego pewne decyzje zostały podjęte na różnych etapach ich cyklu wzrostu.
  • Jeśli interesuje Cię rachunkowość Olsztyn jest miejscem, gdzie znajduje się zarówno wiele firm świadczących tę usługę, jak i wiele szkół, które mogą Cię rachunkowości nauczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiednie zasłony do sypialni czy salonu?
Jak dobrać odpowiednie zasłony do sypialni czy salonu?
W dobie nowoczesnego budownictwa mamy do czynienia z dużymi i przestronnymi oknami. Niektóre mogą zajmować całą przestrzeń ścienną. Inne z […]
Zaproszenia na własny ślub – jak zrobić je wyjątkowo i w dodatku zaoszczędzić
Zaproszenia na własny ślub – jak zrobić je wyjątkowo i w dodatku zaoszczędzić
Ślub coraz bliżej, koszta rosną, a pieniędzy coraz mniej. Nie wiemy jak zaoszczędzić na najprostszych rzeczach. Może jednak się da, […]
Aranżacja łóżka małżeńskiego
Aranżacja łóżka małżeńskiego
Sypialnia powinna być miejscem odpoczynku, relaksu i miło spędzonych chwil. Szczególnie jest to ważne w przypadku dzielenia się przestrzenią z […]
Ostatnie wpisy