Home>Pieniądze i biznes>Czym jest dopłata do odszkodowań?

Czym jest dopłata do odszkodowań?

Według szacunków ekspertów od ubezpieczeń kwoty odszkodowań wypłacanych poszkodowanym w kolizjach i wypadkach komunikacyjnych często są zaniżone. Aby uzyskać wyrównanie, można skorzystać z usług specjalistycznych firm działających na rynku. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób działają i kto może uzyskać pomoc.

Kto może starać się o dopłatę?

Dopłaty do odszkodowania dotyczą szkód komunikacyjnych, gdy poszkodowany uzyskał już decyzję od firmy ubezpieczeniowej dotyczącą wypłaty świadczenia w formie gotówkowej. W wielu przypadkach naliczona kwota jest zbyt niska i można starać się o uzyskanie dodatkowych środków. Na dochodzenie swych roszczeń poszkodowany ma trzy lata. Po tym czasie sprawa ulega przedawnieniu. Możliwość uzyskania dopłaty dotyczy zdarzeń, które miały miejsce na terenie Polski i sytuacji, gdy poszkodowany nie podpisał ugody z firmą ubezpieczeniową. 

Dodatkowe pieniądze od ręki

Osoba, która spełnia powyższe warunki, może zgłosić się do firmy zajmującej się dopłatami do odszkodowań. W poszukiwaniu takiego podmiotu warto zajrzeć na stronę https://bydgoszcz.cewik.pl/. W celu uzyskania dopłaty konieczne jest przesłanie wymaganych dokumentów, które zostaną poddane analizie. Jeśli okaże się, że odszkodowanie zostało zaniżone, poszkodowany otrzymuje propozycję sprzedania szkody za określoną sumę. Gdy klient zaakceptuje kwotę, firma przelewa środki na jego konto i przejmuje prawo do szkody. Poszkodowany nie ponosi żadnego ryzyka. Nawet jeśli firmie nie uda się wywalczyć większej sumy od zakładu ubezpieczeń, nie będzie on musiał oddawać otrzymanych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =