Sposoby na ułatwienie pracy kelnerom
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposoby na ułatwienie pracy kelnerom

Kelnerzy stanowią trzon każdej restauracji. To oni witają klientów, przyjmują zamówienia i podają jedzenie. Podczas swojej zmiany kelnerzy muszą sprostać wielu wyzwaniom, począwszy od przyjmowania zamówień, poprzez obsługę gości, aż po odpowiadanie na pytania dotyczące pozycji w menu. Im bardziej wydajny jest kelner w swojej pracy, tym lepszej obsługi można od niego oczekiwać.

Jak pomóc kelnerom?

Korzystaj z systemu POS. To narzędzie biznesowe może pomóc w usprawnieniu procesów w Twojej restauracji, umożliwiając kelnerom przyjmowanie zamówień bezpośrednio od klientów za pośrednictwem tabletów lub smartfonów, a nie wypełnianie papierowych kartek lub zapisywanie zamówień w notatnikach.

Ułatwia to pracę serwerów, ponieważ nie muszą się oni martwić o nieścisłości w zamówieniach lub brakujące informacje, takie jak alergie lub specjalne życzenia.

Oszczędza to również czas, ponieważ nie muszą już ręcznie wprowadzać zamówień do systemu za pomocą długopisu i papieru, jednocześnie żonglując innymi zadaniami, takimi jak dostarczanie napojów i usuwanie talerzy.

Jak działa system POS?

System POS dla gastronomii to oprogramowanie, które umożliwia serwerom przyjmowanie i przetwarzanie zamówień od klientów. Dostarcza również raportów na temat sprzedaży, zapasów i kosztów pracy, dzięki czemu kierownictwo może podejmować świadome decyzje dotyczące poziomu zatrudnienia i innych aspektów działalności. System POS jest zazwyczaj zainstalowany na tablecie lub komputerze PC, który jest podłączony do sieci bezprzewodowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne kosmetyki do twarzy – dlaczego warto je stosować?
Naturalne kosmetyki do twarzy – dlaczego warto je stosować?
Naturalne kosmetyki do twarzy to unikalna mieszanka organicznych substancji botanicznych, witamin i minerałów, które nawilżają i odżywiają Twoją skórę. Naturalne […]
Za pomocą jakich metod można ocieplić dom?
Za pomocą jakich metod można ocieplić dom?
Coraz więcej osób decyduje się na ocieplanie swojego domu. Obecnie istnieje wiele metod, aby w łatwy i szybki sposób osiągnąć […]
Czym jest dopłata do odszkodowań?
Czym jest dopłata do odszkodowań?
Według szacunków ekspertów od ubezpieczeń kwoty odszkodowań wypłacanych poszkodowanym w kolizjach i wypadkach komunikacyjnych często są zaniżone. Aby uzyskać wyrównanie, […]
Ostatnie wpisy