Home>Technika i auto-moto>Czy da się wynająć samochód bez kaucji?

Czy da się wynająć samochód bez kaucji?

Z roku na rok systematycznie wzrasta liczba osób wynajmujących różnego rodzaju samochody – głównie osobowe klasy B i C, ale też sportowe, terenowe czy dostawcze. Rozwiązanie to gwarantuje bowiem dużą niezależność komunikacyjną oraz brak konieczności ponoszenia znacznej, jednorazowej straty pieniędzy. Szczególnym powodzeniem cieszy się usługa polegająca na wypożyczeniu auta bez uiszczania kaucji (opłaty stanowiącej spore obciążenie finansowe). Oferuje ją ta profesjonalna firma z Warszawy: https://www.best-rent.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/.

Minimalne formalności usprawniają całą procedurę

Wynajem pożądanego samochodu bez kaucji polega na tym, że klient nie ponosi absolutnie żadnych dodatkowych kosztów usługi, a jedynie te, które są bezpośrednio związane z późniejszym tankowaniem pojazdu. Stosuje się tutaj natomiast zazwyczaj blokadę środków na karcie bankowej, będącą swoistym zabezpieczeniem dla firmy użyczającej maszynę. Co istotne, dzienny limit to aż 300 kilometrów, w związku z czym nie ma większego problemu ze swobodnym podróżowaniem. Przy wynajmie na okres dłuższy niż miesiąc limit w większości przypadków jest znoszony całkowicie. Oczywiście na rynku funkcjonują podmioty, które w ogóle nie stosują tego konkretnego ograniczenia.

Aby skorzystać z omawianej opcji, wystarczy posiadać przy sobie aktualny dowód osobisty, a także ważne prawo jazdy uprawniające do kierowania pojazdami osobowymi. Dodajmy, że klient ma możliwość wypożyczenia interesującego go auta krótkoterminowo, średnioterminowo bądź długoterminowo. Wszystko zależy od jego indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =