Home>Wszystko wokół domu>Lampy do salonu – jakie są rodzaje?

Lampy do salonu – jakie są rodzaje?

Lampy do salonu są istotnym elementem tworzenia odpowiedniej atmosfery w Twoim domu. Niezależnie od tego, czy szukasz lampy, która jest nowoczesna i minimalistyczna, czy tradycyjna i klasyczna, nie brakuje stylów do wyboru.

Lampy to świetny sposób na stworzenie przytulnej i przyjaznej atmosfery w Twoim domu. Są one dostępne w wielu różnych stylach, kształtach, rozmiarach i materiałach. Niektórzy uważają, że lampa to tylko źródło światła, ale w rzeczywistości istnieje kilka różnych typów. Oto zestawienie kilku najczęstszych typów:

Lampy stołowe 

Te lampy zazwyczaj mają jedną lub dwie żarówki i siedzą na stołach lub kredensach. Są świetne do oświetlania małych obszarów, takich jak biurka lub stoliki końcowe.

Lampy podłogowe 

Lampy podłogowe są wyższe niż lampy stołowe i zazwyczaj posiadają dwie żarówki (jedną na górze i jedną na dole). Są one często używane w salonach, ponieważ zapewniają większe oświetlenie niż lampy stołowe.

Oprawy sufitowe 

Oprawy sufitowe są instalowane bezpośrednio w suficie, bez podstawy lub przewodu zwisającego w dół. Oprawy sufitowe mogą być używane jako oświetlenie zadaniowe (lampy skierowane do konkretnych zadań, takich jak czytanie), oświetlenie otoczenia (ogólne oświetlenie pomieszczenia) lub oświetlenie akcentujące (lampy podkreślające pewne obszary).

Lampa sufitowa do salonu – sklep lamkur, jest możliwa do kupienia w różnych rodzajach i konfiguracjach.

Lampy biurkowe 

W przeciwieństwie do lamp stołowych, lampy biurkowe nie mają podstaw; są przeznaczone do używania w pozycji siedzącej przy biurku lub stole z opartymi na nim łokciami! Lampy biurkowe są dobre do czytania lub pisania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =