Home>Pieniądze i biznes>Jak zorganizować transport pionowy na budowie?

Jak zorganizować transport pionowy na budowie?

Transport pionowy zaliczany jest do tzw. transportu wewnętrznego na budowie. Jego głównym celem jest przenoszenie materiałów budowlanych z miejsca ich składowania na stanowisko pracy robotników. Środki transportowe w zależności od sposobu ich używania dzielą się na ręczne i mechaniczne.

Jakie urządzenia przydatne są do transportu pionowego?

Pionowe przenoszenie materiałów budowlanych wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń. Do tego celu wykorzystuje się przede wszystkim różnego rodzaju dźwignice. Zalicza się do nich m.in. wciągarki składające się ze stalowego bębna z liną, która zakończona jest hakiem lub specjalnym uchwytem. Za ich pomocą w bezpieczny i szybki sposób odbywa się transport nawet najcięższych materiałów budowlanych. Specjalnym ich rodzajem są wyciągi, które przy użyciu systemu krążków podnoszą platformę lub kabinę ładunkową. Poruszają się one po pionowych prowadnicach.

Innymi urządzeniami, które bardzo często wykorzystywane są na placach budowy są żurawie wieżowe. Składają się one z konstrukcji zbudowanej z połączonych ze sobą kratownic oraz przesuwnej platformy. Są one jednymi z najwyższych maszyn, które można zobaczyć na obszarze deweloperskim. Wieża może znajdować się także na samochodzie ciężarowym, dzięki czemu jej szybki transport w inne miejsce jest możliwy. Na jej szczycie umieszczony jest specjalny wysięgnik oraz wciągarka. Urządzenia te oferowane są przez wiele firm zajmujących się wynajmem maszyn budowlanych wraz z ich profesjonalną obsługą operatorską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − trzy =