Home>Wszystko wokół domu>Jaki materac uchroni przed bólem pleców?

Jaki materac uchroni przed bólem pleców?

Istnieje kilka rzeczy mających bezpośredni wpływ na kręgosłup. Jedną z nich jest materac, od którego w znacznym stopniu zależy jakość snu oraz poziom odczuwanego w łóżku komfortu. Konstrukcja ta ma za zadanie podtrzymywać ciężar ciała, dlatego powinna być dobrana w taki sposób, aby naturalnie wspomagała utrzymanie naturalnych kształtów kręgosłupa i zabezpieczała układ ruchowy przez groźnymi schorzeniami (objawiającymi się bolesnym bólem pleców czy wadami postawy). Jeśli interesują nas wysokiej klasy materace Kraków jest miastem, w którym działa kilka sklepów oferujących takie produkty.

Stosowne wypełnienie materaca to klucz do idealnego wypoczynku 

Dobór odpowiedniego materaca pozwoli uchronić się przed drętwieniem kończyn, bólem karku oraz ramion, a także brakiem ogólnej elastyczności i ruchliwości ciała. Pamiętajmy, że wszystkie te czynniki mają wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Niezwykle istotnym parametrem jest twardość konstrukcji – w przypadku osób lżejszych zaleca się, aby była ona utrzymana na średnim poziomie, natomiast w przypadku osób cięższych na poziomie twardym, a nawet bardzo twardym (oddziaływanie na materac jest bowiem znacznie większe).

Ogromne znaczenie ma ponadto wypełnienie. Zdecydowanie najlepiej spisują się materace kieszonkowe z wkładem lateksowym, gwarantujące optymalną elastyczność, termoregulację i nacisk sprężyn w poszczególnych partiach ciała. Godne polecenia są także modele termoelastyczne, zmieniające kształt pod wpływem temperatury ciała. Znakomicie dostosowują się one do jego krzywizn, dzięki czemu można zapomnieć o bólu kręgosłupa. Jeśli szukamy idealnego produktu dla dziecka, to najlepszym możliwym wyborem będzie lateksowy materac Hevea Baby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 11 =