Home>Wszystko wokół domu>Jaki materac uchroni przed bólem pleców?

Jaki materac uchroni przed bólem pleców?

Istnieje kilka rzeczy mających bezpośredni wpływ na kręgosłup. Jedną z nich jest materac, od którego w znacznym stopniu zależy jakość snu oraz poziom odczuwanego w łóżku komfortu. Konstrukcja ta ma za zadanie podtrzymywać ciężar ciała, dlatego powinna być dobrana w taki sposób, aby naturalnie wspomagała utrzymanie naturalnych kształtów kręgosłupa i zabezpieczała układ ruchowy przez groźnymi schorzeniami (objawiającymi się bolesnym bólem pleców czy wadami postawy). Jeśli interesują nas wysokiej klasy materace Kraków jest miastem, w którym działa kilka sklepów oferujących takie produkty.

Stosowne wypełnienie materaca to klucz do idealnego wypoczynku 

Dobór odpowiedniego materaca pozwoli uchronić się przed drętwieniem kończyn, bólem karku oraz ramion, a także brakiem ogólnej elastyczności i ruchliwości ciała. Pamiętajmy, że wszystkie te czynniki mają wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Niezwykle istotnym parametrem jest twardość konstrukcji – w przypadku osób lżejszych zaleca się, aby była ona utrzymana na średnim poziomie, natomiast w przypadku osób cięższych na poziomie twardym, a nawet bardzo twardym (oddziaływanie na materac jest bowiem znacznie większe).

Ogromne znaczenie ma ponadto wypełnienie. Zdecydowanie najlepiej spisują się materace kieszonkowe z wkładem lateksowym, gwarantujące optymalną elastyczność, termoregulację i nacisk sprężyn w poszczególnych partiach ciała. Godne polecenia są także modele termoelastyczne, zmieniające kształt pod wpływem temperatury ciała. Znakomicie dostosowują się one do jego krzywizn, dzięki czemu można zapomnieć o bólu kręgosłupa. Jeśli szukamy idealnego produktu dla dziecka, to najlepszym możliwym wyborem będzie lateksowy materac Hevea Baby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 19 =